Connect with Us

“Celuliti dhe dhjami janë normal”/ Këngëtarja e famshme jep mesazhin e fortë për vajzat

Kryesore Show Biz

“Celuliti dhe dhjami janë normal”/ Këngëtarja e famshme jep mesazhin e fortë për vajzat

Publikuar

-

Këngëtarja e famshme e hitit “Senorita” Camila Cabello ka dhënë një mesazh shumë të fortë për të gjitha vajzat që janë të apasionuara pas formave perfeket dhe photoshopit.

Këngëtarja thotë se asgjë përtej asaj që shihni nuk është e vërtetë dhe se jeta është ndryshe nga ajo që shfaqet në rrjetet sociale.

“Trupi im nuk është prej guri, as me muskuj, por nuk ka rëndësi. Fundja ka edhe engjëj të këqinj. Më vjen keq për vajzat që po rriten në këtë botë që kërkon perfeksionin i cili nuk ekziston. Po shkruaj për të gjitha vajzat që njësoj si motra ime e vogël po rriten në ‘media sociale’.

Ato shohin vazhdimisht postime të realizuara me photoshop dhe mendojnë se ai është realiteti. Sytë e të gjithëve janë mësuar me atë lloj perfeksioni sepse atë shohin dhe krejt papritur e shndërrojnë në normë.

Nuk është e vërtetë! Është mashtrim! Dhe falsiteti po bëhet realiteti i së sotmes. Vajza, celuliti është normal, dhjami është normal. Është i bukur dhe natyral. Nuk jam djalli i së sotmes dhe uroj që as ju të mos jeni”, shkruan Camila.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: