Connect with Us

Çfarë lexojnë gjigantët e teknologjisë?/ 3 idetë gjeniale për këtë verë

Life Style

Çfarë lexojnë gjigantët e teknologjisë?/ 3 idetë gjeniale për këtë verë

Publikuar

-

The last days of night e Graham Moore

Një novelë që e identifikoi shumë shkrimtarin pasi fitoi Oskarin me filmin” Loja imituese”. kjo novelë përmban histori të Nikola Tesla, Thomason Edison dhe Xhorxh Ëestinghouse. Duhet theksuar se ky libër është një nga të preferuarit e Mark Zuckerbergut.

The moment of lift

Filantrpoistja  Melinda Gates ka shkruajtur për rëndësinë e fuqizimit të femrës dhe si ky veprim mund të ndryshojë botën. Ky është libri i preferuar i Sheryl Sandberg.

When breath becomes air nga Paul Kalanithi

Kur një nuerolog u diagnostikua me kancer ai vendosi të shkruante për vdekjen, kujtimet, familjen, mjekësinë, letërsinë, filozofinë, psikologjinë dhe fenë. Ky është një epilopg i botuar nga bashkëshortja e tij Dr. Lucy Kalanithi, e cila vendosi ta mbante atë të gjalllë me shkrimet e saj. Ky është i preferuari i Tim Cook.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

FOTO-Xhaketa që nuk do të dalë kurrë nga moda/ Ja si ta kombinoni në këtë sezon vjeshte

Publikuar

-

Nga

Nëse nuk e keni në garderobën tuaj, duhet ta blini patjetër. Xhaketa xhins është nga ato veshje që nuk del kurrë nga moda, sidomos tani në stinën e vjeshtës, pasi është lehtësisht e kombinueshme. Modelet që ekzistojnë janë të shumta dhe mund të gjeni fare thjesht atë që ju përshtatet. Për më tepër ndiqni fotogalerinë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Publikuar

-

Nga

Binjakët Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

FOTO-Nuk po i hani ashtu si duhet/ Zbuloni se si duhet t’i gatuani këto 12 ushqime për të pasur përfitime të mëdha shëndetësore

Publikuar

-

Nga

A e dini se po hani në mënyrë të gabuar disa ushqime të caktuara? Asparagu, luleshtrydhet, kosi dhe fasulet janë të gjitha ushqime të shëndetshme, por ne shpesh nuk i hamë si duhet dhe përfundojmë duke mos i përfituar ushqyesit e tyre. “BrightSide”, ka renditur 12 ushqime që me siguri keni qenë duke i ngrënë […]

LEXO TE PLOTE