Connect with Us

Përmban ushqimet më të shëndetshme në planet/ Kjo është dieta që do të zgjidhë “problemet” tuaja

Life Style

Përmban ushqimet më të shëndetshme në planet/ Kjo është dieta që do të zgjidhë “problemet” tuaja

Publikuar

-

Dieta ktogjenike është një nga dietat më të pëlqyera nga vipat. Ajo njihet si një nga metodat për të humbur sa më shpejt kilogramët e tepërta pasi në përbmbajtjen e saj ka yndyrna të ulta dhe të larta.

Dieta ketogjenike redukton deri në 5 përqind karboidrate për një ditë, programi i saj përmban ushqime të shëndetshmë duke përfshirë më së shumti perimet.

Doktori i famshëm Shivam Joshi tha se kjo lloj diete nuk duhet të humbet për asgjë pasi përmban ushqimet më të shëndetshme në planet. Për më tepër shton ai ekzistojnë prova që tregojnë se si ka ndryshuar trupi i një njeriu me dietën ketogjenike.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Nuk arrijnë dot t’i fshehin emocionet/ 4 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Gaforres

Publikuar

-

Nga

Gaforret kanë tendëncën të analizojnë çdo situatë. Gaforret janë shumë kuriozë dhe duan të dinë çdo gjë rreth gjithçkaje. Kur duhet të marrin një vendim të rëndësishëm ata janë në agoni për orë, ditë apo edhe javë të tëra duke peshuar anët negative dhe pozitive të këtij vendimi. I frikësohen shumë refuzimit nga njerëzit që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Manipulues dhe kokëfortë/ Tiparet më negative për çdo shenjë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi Demi ka tendencën që ti bëjë gjërat në mënyrë shumë impulsive për shkak se edhe si natyrë është shumë impulsive. Nëse diçka nuk ka të bëjë me idenë e tyre atyre nuk u intereson aspak kjo gjë. Demi Ata janë shumë posesivë, materialist dhe dembelë. Ndonjëherë duhet forcë tu mësosh atyre rregullat pasi janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kursejnë aspak/ 3 faktet që nuk i dinit rreth shenjës së Demit

Publikuar

-

Nga

Një nga tiparet më të mira të Demit është se janë shumë të qetë. Në përgjithësi Demi është një nga shenjat më të qeta të zodiakut. Tokai  ndihmon ata që të qëndrojnë të qetë në situata stresuese. Nuk është  një shenjë dembele Ata punojnë shumë për të qenë në gjendje të jetojnë jetën me luksin […]

LEXO TE PLOTE