Connect with Us

Kini kujdes/ Nëse ju vjen ky mesazh në Whatsapp, duhet të shqetësoheni

Life Style

Kini kujdes/ Nëse ju vjen ky mesazh në Whatsapp, duhet të shqetësoheni

Publikuar

-

Trendi i quajtur “#numberneighbor” u nis në vitin 2016 nga bateristi amerikan, Ryan Lavalle, i cili publikoi bisedën që kishte bërë me “fqinjin e tij të numrit” në “Twitter”.

Ky hashtag konsiston në shkrimin e një mesazhi në “Whatsapp” në numrin e telefonit që paraprin ose vijon në vetvete duke ndryshuar njësinë e fundit.

Pjesa e dytë e lojës,, është publikimi i bisedës në “Twitter” me personin që i ke dërguar mesazhin.

Ka shumë njerëz që janë shumë të kujdesshëm dhe të shqetësuar për jetën private dhe janë të rezervuar gjatë bisedës. Por ka të tjerë që bashkëveprojnë duke shkëmbyer informacione për jetën private të tyre.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë gati të nisin një jetë të re/ Këto janë shenjat më aventureske të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Shigjetari Shigjetari e adhuron të vizitojë vende të reja dhe të përjetojë eksperienca të reja. E jetojnë jetën si të ishte dita e fundit. Të vizitosh vende të reja për ta do të thotë të testosh durimin dhe kjo u vlen në jetën e tyre. Binjakët Do të sillte shumë përfitime në jetën e binjakëve […]

LEXO TE PLOTE