Connect with Us

“Shifra marramendëse pasurish”/ Njihuni me 30 njerëzit më të pasur të planetit

Kuriozitete

“Shifra marramendëse pasurish”/ Njihuni me 30 njerëzit më të pasur të planetit

Publikuar

-

Këto shenja horoskopi janë të destinuara për të notuar në para

Një pasuri marramendëse prej 1.7 triliardë dollarësh. Këtë ka publikuar së fundmi faqja prestigjioze “Bloomberg Billionaires Index” e cila ka bërë publike listën e 30 njerëzve më të pasur të planetit.

19 prej tyre janë amerikanë dhe pjesë e kësaj liste janë edhe  disa prej kompanive më të fuqishme të botës, si Amazon, Google dhe Facebook.

Më poshtë do të njiheni me emrat dhe pasuritë e tyre:

Në vendin e 30 është  Li Ka-Shing me 29 miliardë.

Në vendin e 29 është Giovanni Ferrero me 30.6 miliardë dollarë.

Në vendin e 28 është Michael Dell me 30.7 miliardë dollarë.

Në vendin e 27 është Tadashi Yanai me 31 miliardë dollarë.

Në vendin e 26 është Phil Knight me 32 miliardë dollarë.

Në vendin e 25 është Sheldon Adelson me 32.5 miliardë dollarë.

Në vendin e 24 është Francois Pinault me 33.7 miliardë dollarë.

Në vendin e 23 është Pony Ma me 36.4 miliardë dollarë.

Në vendin e 22 është MacKenzie Bezos, 36.6 miliardë dollarë.

Në vendin e 21 është  Jack Ma me 39.3 miliardë dollarë.

Në vendin e 20 është John Mars me 42.8 miliardë dollarë.

Në vendin e 19 është Jacqueline Mars me 42.8 miliardë dollarë.

Në vendin e 18 është Mukesh Ambani me 47.2 miliardë dollarë.

Në vendin e 17 është  Alice Walton me 49.0 miliardë dollarë.

Në vendin e 16 është Jim Walton me 49.5 miliardë dollarë.

Në vendin e 15 është Rob Walton me 49.9 miliardë dollarë.

Në vendin e 14 është Steve Ballmer me 50.8 miliardë dollarë.

Në vendin e 13 është Carlos-Slim me 52.7 miliardë dollarë.

Në vendin e 12 është Francoise Bettencourt Meyers me 52.9 miliardë dollarë.

Në vendin e 11 është Sergey Brin me 56.4 miliardë dollarë.

Në vendin e 10 është Larry Page me 58.1 miliardë dollarë.

Në vendin e nëntë është David Koch me 59.4 miliardë dollarë.

Në vendin e tetë është Charles Koch me 59.4 miliardë dollarë.

Në vendin e shtatë është Larry-Ellison me 59.9 miliardë dollarë.

Në vendin e gjashtë është Amancio Ortega me 65.3 miliardë dollarë.

Në vendin e pestë është Mark Zuckerberg me 73.9 miliardë dollarë.

Në vendin e katërt është Warren Buffett me 80.2 miliardë dollarë.

Në vendin e tretë është Bernard Arnault me 97.8 miliardë dollarë.

Në vendin e dytë është Bill Gates me 106 miliardë dollarë.

Dhe në të parin Jeff Bezos me 114 miliardë dollarë.

Burimi:https://www.bloomberg.com/billionaires/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza për australianët pas zjarreve/ Zbulohet sistemi antik ujor më i hershëm se piramidat

Publikuar

-

Nga

Një sistem ujor më antik se piramidat  është gjendur nga zjarret në Australi. Kanale të gjera uji të ndërtuara nga australianë autoktonë mijëra vjet më parë për të siguruar ushqim janë zbuluar pasi zjarret dogjën bimët në shtetin Victoria . Peisazhi Kulturor Budj Bim, i përbërë nga kanale dhe diga të ndërtuara nga shkëmbinj vullkanikë, […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE