Connect with Us

“Kishte marrë një ngjyrë të çuditshme”/ Modelja rrezikon jetën nga këpucët e reja

Kryesore Show Biz

“Kishte marrë një ngjyrë të çuditshme”/ Modelja rrezikon jetën nga këpucët e reja

Publikuar

-

Modelja 23-vjeçare Gemma Downey, nuk e mendoi se këpucët e sapo blera do t’i shkaktonin një dhimbje tepër të madhe.

Pasi i veshi ajo vuri re se sandalet e reja po i fërkonin shumë thembrën teksa po shkonte në stacionin e trenit, javën e kaluar.

Por brenda ditës ajo nisi të merrte një mjekim për shfaqje të hershme të sepsës vdekjeprurëse.  “E gjitha filloi teksa këpucët e mia fërkonin në pjesën e prapme të këmbës time, ajo shkëputi lëkurën si një prerje.I vura diçka për ta mbuluar sepse nuk mendova se ishte diçka e madhe, por më vonë vura re se ajo kishte marrë një ngjyrë të çuditshme”, ka shtuar ajo, e cila më pas ka shkuar që të vizitohet, ka thënë modelja e pavarur, nga Billingshurst, West Sussex.

Fillimisht doktorët nuk kanë ditur se çfarë po i ndodh asaj, por mëngjesin e ditës së nesërme kur Gemma ka shkuar sërish tek ata, dhe i kanë thënë se vuan nga faza e parë e sepsës.

“Kisha dhimbje në të gjithë trupin tim, e dija se diçka e keqe serioze po më ndodhte. Trupi im filloi të bëhej blu. Vetëm po përkeqësohesha. Kur shkova te spitali, mjekët më thanë se rrahjet e zemrës i kisha të shpejta, presioni i gjakut i ulët dhe temperatura rritej”, ka thënë 23-vjeçarja.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: