Connect with Us

Dëshironi të bëheni të pasur? Apple bën ofertën marramendëse për ata që “dashurojnë” teknologjinë

Life Style

Dëshironi të bëheni të pasur? Apple bën ofertën marramendëse për ata që “dashurojnë” teknologjinë

Publikuar

-

Nëse jeni të fiksuar pas teknologjisë, Apple ju ofron një “punë” me fitime marramendëse për ju.  Hakeri i cili mund të hakojë bazën e sistemit operativ të iPhone do të fitojë plot 1 milionë dollarë dhe gjigandi i teknologjisë gjithashtu ofron 500,000 dollarë për personin që mund të orkestrojë një sulm në rrjet, që nuk kërkon ndërveprim të përdoruesit në telefon.

Shefi i inxhinierisë së sigurisë së Apple, Ivan Krstić, njoftoi këto oferta të çmendura, teksa mbajti një fjalim në Konferencën e Black Hat në Las Vegas.

Sipas “Forbes”, Krstić zbuloi gjithashtu se këto shpërblime për gabimet e gjetura do të përfshijnë Mac, watchOS dhe sistemin operativ Apple TV.

Kjo është oferta më e lartë që një kompani e madhe teknologjike ka bërë ndonjëherë për personat që mund të zbulojnë të meta në sistemet e tyre operative.

“Forbes” gjithashtu raportoi që pjesëmarrësit në këtë program do të kenë qasje në “pajisjet e zhvilluesit”, e cila do t’i lejojë hakerët të kenë njohuri më të thella rreth sistemeve operative të Apple.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Po kaloni një situatë të vështirë?/ Zbulohet arsyeja pse ju bien flokët në këtë sezon dimri

Publikuar

-

Nga

humbja e flokeve

Sezoni i vjeshtës dhe fillimi i dimrit, njihet tashmë si një periudhe stresuese ku shumë njerëz fillojnë të ndiejnë ndryshime në trup, fytyrë apo flokë. Zakonisht stresi shoqërohet me rënien e flokëve, që në shumë raste kthehet në një tjetër problem shqetësues. Edhe pse mund ta kemi vënë re që pas një situate të vështirë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi ditor 22 nëntor 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni si do të jetë kjo e premte për ju

Publikuar

-

Nga

Dashi  Do të ndjeni dëshirën për të rikuperuar kohën dhe terrenin e humbur në raport me partnerin/en. Kërkohen konfirmime por edhe sfida të reja në lidhjen në çift. Demi Mëngjesi i kësaj të premteje mund të shënojë një kthesë të bujshme. Venusi do të jetë në favorin tuaj dhe dashuria do të plotësojë tablonë. Kush […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Bija ime/ Ojky zbulon arsyen pse zgjodhi Asunë në gjykatë, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Nga

Xhemal detyrohet të dorëzohet para Demirit dhe Ugurit. Demir dhe Ugur kthehen në hotel por recepsionisti u kërkon kartat e identitetit. Ugur përpiqet ta mashtrojë. Ojky rikthehet në shkollë dhe mamaja e Ilajdës shqetësohet. Xhandan vendos të mos martohet me Muratin. Demir dhe Ugur maskohen si pleq dhe shkojnë në një tjetër hotel. Ilajda ngacmon […]

LEXO TE PLOTE