Connect with Us

Nga fëmijët tek ngjyra e bardhë/ Çfarë nuk duhet të bëni në një dasëm?

Kuriozitete

Nga fëmijët tek ngjyra e bardhë/ Çfarë nuk duhet të bëni në një dasëm?

Publikuar

-

Edhe pse dita e dasmës është më e vecanta për një çift, ata duhet të shqetësohen gjatë gjithë kohës për të ftuarit e tyre ‘problematikë’.

Sipas ekspertëve , ata këshillojnë që në dasma nuk duhet të bëhen kurrë këto 3 gjera si më poshtë:

Mos propozoni

Në asnjë mënyrë mënyrë mos përfitoni nga situata romantike që krijohet në dasma, për t’i propozuar partnerit/ partneres suaj.

Ata ditë vëmendja i takon vetëm çiftit dhe në asnjë mënyrë sytë nuk duhet të shkëputen nga ata.

Mos u vishni me të bardha

E bardha i përket nuses dhe vetëm asaj. Kjo ngjyrë specifikon dikë që do të martohet dhe nëse të ftuarit do të veshin diçka të tillë ata do të rrëmbejnë vëmendjen.

Mos merrni fëmijët me vete

Nëse në ftesë nuk ua kanë shkruar që të merrni fëmijët, çifti e ka pasur një arsye. Ndoshta ata nuk kanë dikë që mund të kujdeset për fëmijët apo edhe nuk dëshirojnë që të bëhet rrëmujë në ditën e tyre.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Publikuar

-

Nga

Binjakët Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-Shkalla më e famshme në botë/ Pas filmit “Joker”, turistët po bëjnë namin në këtë zonë

Publikuar

-

Nga

Trendet në rrjetin më të përdorur social “Instagram”, po ndryshojnë cdo ditë e më shumë. Këtë herë “fiksimi” më i ri i përdoruesve është një dhe i vetëm: shkallët e Joker- it. Pasi pushtoi kinematë fillimin e këtij muaji,admiruesit e “Joker”, janë duke rikrijuar imazhin e rolit të portretizuar nga Joaquin Phoenix, i cili në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Jo vetëm dy gjini por 720 të tilla/Njihuni me krijesën më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Pa tru dhe mund të shërojë veten nëse pritet ose ndahet në dysh. Ky është organizmi dhe krijesa më e pazakontë e prezantuar së fundmi nga kopshti zoologjik në Paris,si pjesë e një ekspozite, që mbahet për herë të parë, ku do të shfaqen aftësitë e saj të rralla. Krijesa me ngjyrë të verdhë të […]

LEXO TE PLOTE