Connect with Us

Nga fëmijët tek ngjyra e bardhë/ Çfarë nuk duhet të bëni në një dasëm?

Kuriozitete

Nga fëmijët tek ngjyra e bardhë/ Çfarë nuk duhet të bëni në një dasëm?

Publikuar

-

Edhe pse dita e dasmës është më e vecanta për një çift, ata duhet të shqetësohen gjatë gjithë kohës për të ftuarit e tyre ‘problematikë’.

Sipas ekspertëve , ata këshillojnë që në dasma nuk duhet të bëhen kurrë këto 3 gjera si më poshtë:

Mos propozoni

Në asnjë mënyrë mënyrë mos përfitoni nga situata romantike që krijohet në dasma, për t’i propozuar partnerit/ partneres suaj.

Ata ditë vëmendja i takon vetëm çiftit dhe në asnjë mënyrë sytë nuk duhet të shkëputen nga ata.

Mos u vishni me të bardha

E bardha i përket nuses dhe vetëm asaj. Kjo ngjyrë specifikon dikë që do të martohet dhe nëse të ftuarit do të veshin diçka të tillë ata do të rrëmbejnë vëmendjen.

Mos merrni fëmijët me vete

Nëse në ftesë nuk ua kanë shkruar që të merrni fëmijët, çifti e ka pasur një arsye. Ndoshta ata nuk kanë dikë që mund të kujdeset për fëmijët apo edhe nuk dëshirojnë që të bëhet rrëmujë në ditën e tyre.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Kafshë surrealiste dhe peisazhe mahnitëse/ 9 fotot mbresëlënëse të natyrës që duken si piktura

Publikuar

-

Nga

“BrightSide” ka sjellë në vëmendje disa imazhe nga e gjithë bota, ku tregon se natyra është aq mbresëlënëse sa që shumë peizazhe, kafshë dhe struktura natyrore duken surrealiste ,  si piktura.

Sidoqoftë, këto imazhe janë reale dhe janë kapur me një aparat fotografik.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

A e shikoni dot? 16 fotot që do t’ju lënë pa mend, zbuloni kafshët më “kamufluese” në planet

Publikuar

-

Nga

Instikti i parë i kafshëve është të mbrohen nga grabitqarët duke zbuluar shumë mënyra si të fshihen. Disa kamuflime të tyret janë aq mira në mjediset e tyre natyrore, saqë është  gati e pamundur t’i shohësh ato.

Shikoni 16 fotot më sipër për të parë nëse mund të dalloni disa nga këto krijesa të pabesueshme dinake.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Javë stresuese dhe pa energji? Ja cili planet e ka “fajin”

Publikuar

-

Nga

E filluat këtë javë me stres , pa energji dhe të mërzitur? Sipas astrologëve “fajin” për këtë e ka Marsi që tashmë ka kaluar në shenjën e Virgjëreshës dhe është koha të pastroni shtëpinë dhe jetën tuaj. Shenjat e Tokës si Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi do të fillojnë të riorganizojnë lehtësisht jetën e tyre, ndërkohë shenjat si Binjakët, Peshqit dhe Shigjetari do të kenë një periudhë sfiduese.

Marsi në shenjën e Virgjëreshës do të thotë zell dhe perfeksion.Ajo është shenja më perfeksioniste dhe detajiste, që nuk kombinohet shumë mirë me Marsin e nxehtë dhe të paduruar. Kështu që bëhuni gati të kujdeseni për përgjegjësitë tuaja dhe të realizoni çdo gjë në mënyrë perfekte që herën e parë. Nëse vini gjithçka në vijë tani, mund të jeni shumë produktivë dhe të lumtur 6 javët e ardhshme. Do të keni më shumë punë dhe pastrim sesa festa dhe vëmendje.

Por cilat janë rreziqet e kësaj lëvizjeje të planetit? Mund të ktheheni në të fiksuar dhe të shpërtheni sapo bëni një gabim të vogël, apo diçka nuk ju shkon siç duhet. Gjithashtu, do të keni tendencën të kritikoni tërë kohën të tjerët, prandaj përmbahuni.

Shtatori do të jetë muaji më produktiv i vitit, kështu që bëhuni gati.

LEXO TE PLOTE