Connect with Us

Rikthehen tek i vetmi përbërës që “çmend” pijedashësit/ Ja disa nga kokteilet më unike dhe freskuese

Life Style

Rikthehen tek i vetmi përbërës që “çmend” pijedashësit/ Ja disa nga kokteilet më unike dhe freskuese

Publikuar

-

Rikthehen tek i vetmi përbërës që “çmend” pijedashësit/ Ja disa nga kokteilet më unike dhe freskuese

Baremenët po kërkojnë gjithnjë e më shumë ide inovative. Midis shpirtrave ekzotikë, pijet e mistershme, prodhimet e freskëta dhe kordale të bëra në shtëpi, pritjet për një pije të mrekullueshme janë të pafundme.

Por së fundi një ingredient që po përdoret masivisht nëpër bare është çaji. Gama e aromave të prodhuara nga çaji janë unike, nga ajo më delikatja tek ajo më e forta që ka përbërje bimore.

“Më pëlqen shumë idea që të miksosh ngjyrën e lules me pijen pa patur nevojën të shtosh ngjyra të tjera. Kjo është shumë e rëndësishme pasi i bën njerëzit më kuriozë për të ditur vlerat nutricioniste të përbërësve të kokteilit”, u shpreh Tim Weigel, shkruan CNA.al.

Ja disa nga kokteilet më të mira me bazë çajin:

Çaji i trëndafilit turk

Punch

Gjeniu i keq

Panyo Panyo

Imazhi i purpurtë

Ceremonia e Gin Tonic dhe çajit

Qyteti i smeraldtë

Mama Huan

Burimi: Marrë nga Forbes.com

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Parandalon kancerin dhe defektet e lindjes/ Zbuloni disa fakte interesante rreth brokolit dhe si ta gatuani

Publikuar

-

Nga

Brokoli është një perime që i përket familjes së lakrës. Fjala “brokoli” vjen nga fjala italiane në shumës “broccolo”, që do të thotë “lulëzimi i një lakre” , dhe fjala e vogël brocco, që do të thotë “gozhdë e vogël” ose “mbij”. Brokoli është konsideruar si një ushqim shumë i vlefshëm nga italianët që nga […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Martesa gay duhet të jetë midis një burri dhe një gruaje”/ Zbuloni 10 gafat e VIP-ave të cilet do të mbahen mend gjatë

Publikuar

-

Nga

Të gjithëve ne na ndodh që të bëjmë gabime kur flasim me persona të ndryshëm por këto gafa të personazheve të huaj do të mbahen mend gjatë në memorien e fansave të tyre në të gjithë botën. Më poshtë disa nga gafat epike që kanë bërë personazhet e njohur botërorë: Britney Spears “Asnjëherë nuk kam […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të dukeni më tërheqës në sytë e të tjerëve?/ Ja disa fakte interesante që nuk i dinit

Publikuar

-

Nga

Sipas studimeve më të fundit, të pranosh të metat që ke, është një nga mënyrat më të mira për ta dashur veten dhe për t’u dukur më tërheqës. “BrightSide” ju sjell më poshtë disa nga ato papërsosmëri që mund t’ju bëjnë të dukeni edhe më mirë në sytë e të tjerëve : I merrni gjërat […]

LEXO TE PLOTE