Connect with Us

Horoskopi ditor 12 gusht 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni surprizat e kësaj dite për ju

Kuriozitete

Horoskopi ditor 12 gusht 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni surprizat e kësaj dite për ju

Publikuar

-

Dashi

Kjo ditë do të shënojë fillimin e një periudhe të favorshme, ndonëse disa projekte do të jenë në trajtë eksperimentale. Yjet nga ana tjetër mund të sjellin shumë interesa, por duhet edhe kujdes maksimal, për të mos guxuar pa masë.

Demi

Fillim java nuk do të nisë në ritmin e duhur dhe gjatë saj energjia do të mungojë. Bëni mirë që ti shmangni polemikat dhe të pushoni, pasi nga ana tjetër nuk do të keni dëshirë për të bërë asgjë.

Binjakët

Për të lindurit e kësaj shenje parashikohet një fillim jave e mbushur me tension, por edhe me frymëmarrje sa i takon ndjenjave. Në punë, situata paraqitet e luhatur, ku do të jeni ende në pritje të konfirmimeve lidhur me paratë. Bëni mirë që ta jetoni ditën në maksimumin e saj.

Gaforrja

Kjo e hënë do të nisë në mënyrë konfuze, ku do të ndjeni nevojën që të shkëputeni nga situatat që nuk funksionojnë. Kjo javë do të sjellë lodhje në jetën tuaj.

Luani

Yjet do të luajnë rol të rëndësishëm në shenjën tuaj, ku fatin do e keni në krahë. Mërkuri, Venusi dhe Marsi do të mbështesin çdo nismë, kështu që do të jeni të lirë që të bëni zgjedhje të rëndësishme. Gjithçka do të varet nga ju!

Virgjëresha

Yjet do të kenë rol të rëndësishëm në shenjën tuaj. Do të hapet për ju një fazë konfirmimesh dhe suksesesh, ku asgjë nuk do ju ndalë.

Peshorja

Do të përjetoni një ditë mjaft konfuze, gjatë së cilës do të ndiheni nën presion. Në punë, duhet të mundoheni që ti zgjidhni me qetësi të gjitha situatat e mbetura pezull.

Akrepi

Yjet do të kenë rol mjaft të rëndësishëm në shenjën tuaj, ndonëse pengesat nuk do të mungojnë. Bëni mirë që të harroni trishtimin që keni kaluar. Dëshironi që të tregoheni më të pavarur, por nga ana tjetër duhet të bashkëveproni me dikë tek i cili keni besim. Dashuria nuk është në periudhën më të mirë të saj.

Shigjetari

Kjo fillim javë do të jetë mjaft e rëndësishme për të lindurit e kësaj shenje. Ndoshta do të ketë një udhëtim, si dhe eksperienca speciale. Po ashtu takimet janë mjaft të favorshme.

Bricjapi

Java do të nisë me ndikimin e Hënës në shenjën tuaj. Ana tjetër e medaljes do të jetë me shpenzime, të cilat do të jenë në shtim të vazhdueshëm, shkruan noa.al. Po ashtu do të ketë vonesa për gjithashtu, nëse prisni që të merrni para mbrapsht.

Ujori

Kjo javë do të jetë shumë dinamike! Bëni kujdes me shpenzimet dhe mos lejoni që të dominoheni nga fantazia. Nga ana tjetër do të jeni të vonuar në shumë drejtime, ndaj kujdes me ngarkesën e stresit.

Peshqit

Yjet do të kenë ndikim të rëndësishëm në shenjën tuaj! Shijojeni në maksimum këtë javë, pasi do të keni mundësi të shumta në sferën profesionale. Në dashuri ka ardhur koha që të tregoheni më të hapur. Kjo ditë është thelbësore për ndjenjat.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Kafshë surrealiste dhe peisazhe mahnitëse/ 9 fotot mbresëlënëse të natyrës që duken si piktura

Publikuar

-

Nga

“BrightSide” ka sjellë në vëmendje disa imazhe nga e gjithë bota, ku tregon se natyra është aq mbresëlënëse sa që shumë peizazhe, kafshë dhe struktura natyrore duken surrealiste ,  si piktura.

Sidoqoftë, këto imazhe janë reale dhe janë kapur me një aparat fotografik.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

A e shikoni dot? 16 fotot që do t’ju lënë pa mend, zbuloni kafshët më “kamufluese” në planet

Publikuar

-

Nga

Instikti i parë i kafshëve është të mbrohen nga grabitqarët duke zbuluar shumë mënyra si të fshihen. Disa kamuflime të tyret janë aq mira në mjediset e tyre natyrore, saqë është  gati e pamundur t’i shohësh ato.

Shikoni 16 fotot më sipër për të parë nëse mund të dalloni disa nga këto krijesa të pabesueshme dinake.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Javë stresuese dhe pa energji? Ja cili planet e ka “fajin”

Publikuar

-

Nga

E filluat këtë javë me stres , pa energji dhe të mërzitur? Sipas astrologëve “fajin” për këtë e ka Marsi që tashmë ka kaluar në shenjën e Virgjëreshës dhe është koha të pastroni shtëpinë dhe jetën tuaj. Shenjat e Tokës si Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi do të fillojnë të riorganizojnë lehtësisht jetën e tyre, ndërkohë shenjat si Binjakët, Peshqit dhe Shigjetari do të kenë një periudhë sfiduese.

Marsi në shenjën e Virgjëreshës do të thotë zell dhe perfeksion.Ajo është shenja më perfeksioniste dhe detajiste, që nuk kombinohet shumë mirë me Marsin e nxehtë dhe të paduruar. Kështu që bëhuni gati të kujdeseni për përgjegjësitë tuaja dhe të realizoni çdo gjë në mënyrë perfekte që herën e parë. Nëse vini gjithçka në vijë tani, mund të jeni shumë produktivë dhe të lumtur 6 javët e ardhshme. Do të keni më shumë punë dhe pastrim sesa festa dhe vëmendje.

Por cilat janë rreziqet e kësaj lëvizjeje të planetit? Mund të ktheheni në të fiksuar dhe të shpërtheni sapo bëni një gabim të vogël, apo diçka nuk ju shkon siç duhet. Gjithashtu, do të keni tendencën të kritikoni tërë kohën të tjerët, prandaj përmbahuni.

Shtatori do të jetë muaji më produktiv i vitit, kështu që bëhuni gati.

LEXO TE PLOTE