Connect with Us

“Ne kosovaret jemi shumë të mira”/ Ndjekësit “masakrojnë” Taynën

Kryesore Show Biz

“Ne kosovaret jemi shumë të mira”/ Ndjekësit “masakrojnë” Taynën

Publikuar

-

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora u shpreh shumë krenare dhe i mbështeti publikisht dy këngëtaret nga Kosova Taynën dhe Dafinën për bashkëpunimin e tyre muzikor “Bye Bye”.

“Femrat kosovare duke bërë histori”, shkruante Tayna në komente dhe kjo s’i ka pëlqyer aspak ndjekësve.

Atyre i është dukur i pavend përdorimi i fjalës ‘kosovare’ në vend të ‘shqiptare’ dhe i kane qortuar vajzat në komente për këtë.

“Tash po i thoni vetes Kosovan Women a? Keni marrë pasaportat e Shqipërisë  e me to po lëvizni nëpër shtetet e po boni biznes. Ahh interesi bre…”- shkruante njëri prej ndjekësve, ndërsa shumë të tjerë mbështesnin mendimin e tij.

Pas këtyre kritikave, Tayna ka reaguar në Instastory duke publikuar foton e të dhënave të ndjekësve të saj dhe tregon se audienca më e madhe është nga Shqipëria.

Reperja i ka bashkëngjitur fotos një emoji me zemra si dhe flamurin shqiptar, duke i mbyllur gojën të gjithë atyre që e kritikuan dhe i thanë se nuk ka shumë fansa shqiptarë.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝕯 𝖆 𝖋 𝖎 𝖓 𝖆 (@dafina.zeqiri) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: