Connect with Us

Nivel i lartë kalorik dhe pak yndyrë/ Zbuloni dietën që po bën namin në botë

Life Style

Nivel i lartë kalorik dhe pak yndyrë/ Zbuloni dietën që po bën namin në botë

Publikuar

-

Prej disa vitesh , njerëzit janë munduar që të jenë në formë dhe t’u nënshtrohen dietave drastike.

Por së fundmi nje dietë e neveritshme po fillon në Europë pasi në shumë dyqane kanë filluar të shiten insekte të paketuara.

Tashmë në mbarë botën më shumë se dy miliardë njerëz plotësojnë dietën e tyre me insekte si buburrecat dhe  krimbat. Madje kjo gjë po vihet re më shumë në Mbretërinë e Bashkuar.

Po ashtu është vënë re se edhe shumë vipa ka filluar të ushqehen me këto “ushqime”. Nga ana tjetër shumë studiues thonë se këto insekte kanë nivel të lartë kalorik dhe kanë shumë pak yndyra.

Gjithashtu ata shprehen se janë mjaft të ushqyeshëm dhe të shëndetshëm dhe mbajnë edhe trupin në formë. Por duhet guxim sa të mësohesh me idenë se do të hash krimba. Duhet thënë se në shumë markete në Britaninë e Madhe kanë filluar të tregtohen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Surpriza në karrierë dhe dashuri/ Zbuloni të papriturat që ka parashikuar horoskopi për ju këtë javë

Publikuar

-

Nga

Dashi Java: Mendoni seriozisht se çfarë doni të bëni me pjesën tjetër të jetës tuaj. Dashuria: Dashuria duket se do të marrë tatëpjetën për një kohë por jo shumë të gjatë. Karriera: Para se të merrni vendimin të lëvizni nga puna sigurohuni nëse nuk po iu shpëton ndonjë mundësi promovimi. Paratë: Financat do të përmirësohen […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Sinqeriteti është arma e tyre më e fortë/ 3 faket që duhet të dini rreth shenjës së Akrepit

Publikuar

-

Nga

Ndershmëria është shumë e rëndësishme për ta. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje nuk janë nga ata që e sheqerosin të vërtetën. Ata e thonë ashtu siç është dhe presin të njëjtën gjë nga personat që kanë pranë. Nëse keni nevojë për një mendim të sinqertë apo për një person të sinqertë pranë jush atëher […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Flirtimi është një tradhëti/ 5 shenjat e horoskopit që e urrejnë kur dikush flirton me partnerin e tyre

Publikuar

-

Nga

Peshqit Njeërzit që i përkasin shenjës së Peshqve janë shumë intuitivë dhe të ndjeshëm ndaj lëndohen shumë nëse shohin partnerin e tyre duke flirtuar me një tjetër. Ata arrijnë të kuptojnë shumë mirë qëllimet e njerëzve të tjerë ndaj dhe për ta përbën shumë problem flirtimi. Akrepi Njerëzit që i përkasin kësaj shenje e shohin […]

LEXO TE PLOTE