Connect with Us

“Gjysma e njerëzve nuk i ndërrojnë të brendshmet”/ Del studimi shokues, ja çfarë thonë ekspertët

Kuriozitete

“Gjysma e njerëzve nuk i ndërrojnë të brendshmet”/ Del studimi shokues, ja çfarë thonë ekspertët

Publikuar

-

Studimi i kryer nga prodhuesi i të brendshmeve Tommy John, i ka shokuar të gjithë. Së fundmi ai ka treguar se 45 për qind e njerëzve të studiuar kishin veshur të njëjtat të brendshme për dy ose më shumë ditë.

Ndërsa 13 për qind prej tyre e kanë pranuar se mbanin veshur të njëjtat të brendshme për një javë ose më shumë.

Dhe, rezulton që meshkujt janë më të pistit, kërkimi në të cilën morën pjesë 1,000 amerikanë tregoi se meshkujt kanë tendencë që të veshin të njëjtat mbathje për 7 ditë ose më shumë, krahasuar me femrat.

38 për qind e të pyeturve pranon që nuk e kishin idenë se për sa kohë i mbanin veshur kompletet e tyre të preferuara të të brendshmeve.

Kompania sygjeron që veç ndërrimit çdo ditë, t’i zëvendësoni të brendshmet një çdo gjashtë muaj pasi mund të akumulojnë mikroorganizma që shkaktojnë infeksione.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: