Connect with Us

Si të mësoni një gjuhë të huaj për vetëm 15 minuta në ditë/ Këto janë tre mënyrat që sugjeron gjuhëtarja e njohur

Kuriozitete

Si të mësoni një gjuhë të huaj për vetëm 15 minuta në ditë/ Këto janë tre mënyrat që sugjeron gjuhëtarja e njohur

Publikuar

-

Sa duhet ta praktikoni një gjuhë të huaj në ditë? Babbel rekomandon vetëm 15 minuta në ditë.

Lexoni këto tre mënyra të gjuhëtares së njohur të Babbelit, Karolinë Schnur të zbuloni se si mund ta mësoni gjuhën e huaj për vetëm 15 minuta në ditë.

  • Bëjeni zakon të lexoni çdo ditë. Gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni është të lexoni diçka çdo ditë. Në mos 15 minuta të paktën 10 minuta, do t’iu duhen pasi kështu mund të bëni lidhjen me atë që lexoni.
  • Lexoni teksa udhëtoni. Gjithnjë duhet të lexoni në momentin më të përshtatur për ju, kur jeni duke pushuar ose udhëtuar, kështu e gjithë vëmendja juaj do të përqëndrohet tek leximi.
  • Ndërthurni besimin me gjuhën që dëshironi të mësoni. Nëse pranë jush ndodhet një restorant spanjoll, pse jo mund të hyni duke provuar të përshëndetni dhe pororsitur në gjuhën që ju keni vendosur të mësoni.

Përshtatur nga CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE