Connect with Us

Horoskopi ditor 19 gusht 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni si do të jetë kjo ditë për ju

Life Style

Horoskopi ditor 19 gusht 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni si do të jetë kjo ditë për ju

Publikuar

-

Dashi

Dite mjaft e trazuar kjo e sotmja për te dashuruarit. Beni kujdes mos provokoni xhelozinë e partnerit sepse gjerat do iu ndërlikohen edhe me tepër. Beqaret duhet te jene me te disponueshem ndaj ftesave qe do iu bëhen sepse vetëm kështu do e gjejnë princin e kaltër. Ne planin financiar do keni si objektiv kryesor përmirësimin e te ardhurave dhe do ia arrini qëllimit.

Demi

Marrëdhënia ne çift do filloje te përmirësohet ndjeshëm sot. Do i sqaroni edhe mosmarrëveshjet qe keni pasur. Beqareve do iu buzëqeshë fati me ne fund. As ata nuk do ndihen me vetëm, përkundrazi do kenë ne krah një person me shume vlera. Merkuri do iu udhëheqë ne planin financiar. Do jeni te kujdesshëm me çdo lloj shpenzimi dhe nuk do hidhni hapa te nxituara.

Binjaket

Fale influencës mjaft pozitive te yjeve edhe çiftet qe kane pasur zënka te forta do pajtohen gjate kësaj dite. Do rigjeni paqen dhe harmoninë qe aq shume keni kërkuar. Beqaret me ne fund do takojnë dike me te cilin jo vetëm qe do fillojnë një histori dashurie, por ajo do jete afatgjate. Ne planin financiar do jeni me fat dhe nuk pritet asnjë lloj problemi.

Gaforrja

Mundohuni me sa keni mundësi qe ta ruani sa me te forte komunikimin dhe bashkëpunimin ne çift gjate kësaj dite. Vetëm ne këtë mënyre do shmangni edhe debatet. Beqaret do jene te shpërqendruar dhe nuk do dine çfarë te bëjnë me pare. Financat duhen pasur me ne vëmendje se kurrë me pare. Gabimi me i vogël mund t’iu kushtoje shtrenjte.

Luani

Po e larguar rutinën do e shpëtoni lidhjen sot, ndërsa po vazhduat te bëni te njëjtat gjera si me pare do keni probleme goxha te mëdha. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe me disa takime interesante. Shfrytëzojeni sa te mundni. Dite e favorshme edhe për sektorin e financave. Me pak mundim do arrini ta stabilizoni situatën dhe do ndiheni te qete.

Virgjeresha

Marrëdhënia ne çift do thellohet edhe me tepër gjate kësaj dite. Do filloni te bëni plane me atë qe keni ne krah dhe madje do filloni te bashkëjetoni. Beqaret nuk do jene ne humor te mire për te filluar lidhje do vazhdojnë lidhjen e tyre normale. Ne planin financiar do hidhni hapa te pamenduara mire dhe situata mund te përkeqësohet. tregohuni te kujdesshëm.

Peshorja

Dita do jete e mbushur me sensualitet dhe emocione te forta sot. Do ndiheni mire ne krahët e partnerit tuaj dhe nuk do dëshironi te shkëputeni për asnjë çast. Beqaret nuk duhet te fillojnë menjëherë një histori dashurie pa i njohur mire personat. Saturni do iu ndihmoje te planin financiar do e rigjeni me ne fund ekuilibrin e shume kërkuar.

Akrepi

Do kaloni shume momente te lumtura gjate kësaj dite dhe do dëshironi ta shfrytëzoni ditën deri ne sekondën e fundit. Disa do marrin edhe vendime te cilat do ua ndryshojnë rrjedhën e jetës. Beqaret do kërkojnë pa fund dje, por mundësitë do jene te pakta. Ne planin financiar tregohuni realiste dhe mos shpenzoni me shume sesa ua mban xhepi.

Shigjetari

Ju qe jeni ne një lidhje nuk do mund te parashikoni dot asgjë sot. Partneri do mundohet t’iu surprizojë gjithë kohës dhe do iu beje te ndiheni mire. Beqaret nuk do fillojnë histori dashurie afatgjata megjithatë do ndihen mire edhe duke biseduar me disa persona te njohur rishtazi. Ndikimi i Merkurit do jete si thike me dy presa ne planin financuar. Kujdes me çdo shpenzim.

Bricjapi

Do keni shume kundërshtime me partnerin tuaj sot dhe kjo do e përkeqësoje gjendjen mes jush. Nuk do mundeni dot te qetësoheni dhe te flisni qetësisht. Yjet këshillojnë te qëndroni pak larg njeri-tjetrit. Beqaret ka shume mundësi te fillojnë një lidhje serioze me personin qe kane takuar para disa kohesh. Financat mund te kenë ndonjë tronditje te vogël për shkak te disa shpenzimeve qe do kryeni.

Ujori

Nuk do tregoheni shume te sinqerte sot me atë qe keni ne krah dhe kjo do sjelle mosmarrëveshje te mëdha. Gënjeshtrat vërtet i kane këmbët e shkurtra. Beqaret nuk do jene me fat dhe do mbeten me te njëjtin status si disa dite me pare. Ne planin financiar do bëni shume përpjekje për ta stabilizuar situatën dhe për te pasur edhe përmirësime.

Peshqit

Do keni diskutime te gjata me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe ne fund do merrni edhe një vendim me rëndësi. Do jeni te dy ne humor te mire. Beqaret do kërkojnë gjate gjithë kohës, por edhe kur te gjejnë disa persona nuk do kënaqen me karakteristikat qe ata kane. Ne planin financiar do përballeni me probleme goxha te mëdha te cilat do duan kohe te zgjidhen.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Lëkura juaj është e irrituar?/ Zbuloni disa mënyra për ta trajtuar atë

Publikuar

-

Nga

Ju mund të shpenzoni shuma të mëdha parash për maska fytyre apo në masazhe, por ka një tjetër anë të cilës ju mund të mos i kushtoni rëndësi, mirëqenia emocionale. Stresi emocional mund të shkaktojë shumë probleme në lëkurë si akne, psoriasis, apo ekzemë, thonë psikodermatologët.

Stresi i lëkurës mund të kthehet në një rreth vicioz dhe kështu problemet tuaja mund të vazhdojnë për shumë vite me radhë.

Megjithatë ka disa mënyra që do ju ndihmojnë të shëroni lëkurën e stresuar si brenda dhe jashtë. Si fillim duhet të merrni pak kohë për t’u relaksuar. Mjafton të kaloni disa çaste me veten apo miqtë duke bërë diçka që doni dhe do të ndjeheni shumë më mirë, gjithashtu edhe lëkura juaj. Një rëndësi të veçantë duhet t’i kushtoni gjumit tuaj, shkruan Revista Who.

Nëse ju flini dhe zgjoheni në të njëjtin orar çdo ditë nuk do të keni më të njëjtat probleme me lëkurën. Duhet patjetër të shkoni dhe të bëni vizita tek dermatologu, sepse vetëm ai mund të caktojë çfarë problemi keni dhe çfarë ju duhet për ta trajtuar.

Një jetesë e shëndetshme në përgjithësi do t’ju ndihmojë shumë për të pasur sa më pak stres dhe lëkurë të pastër. Duhet të shmangni kafeinën, alkoolin dhe pirjen e duhanit. I vendosni qëllim vetes që ta hani në mënyrë të balancuar dhe të konsumoni sa më shumë fruta e perime.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vrasje të vogla/ Oja dëshmon kundër Merves, ja ç’do ndodhë nesër

Publikuar

-

Nga

Mehmet vendos të dëshmojë në favor të Serhanit. Oja nuk pranon të dëshmojë për asnjërin. Serhan i tregon Shebnemit se Oja nuk pranon të dëshmojë. Shebnem i premton se do përpiqet ta bindë Ojan. Shebnem i thotë Ojas se Merve ka përhapur thashetheme të rreme për të në lagjje prandaj askush nuk i erdhi në festë. Oja nga inati vendos të dëshmojë kundër Merves.

Oja tregon që Merve tentoi ta vriste dhe i dha ilaçe Serhanit. Merve i humb shanset për të fituar kujdestarinë e Milës. Tajlan mëson se Pelin po i fsheh diçka. Kerim i çon Merves një ëmbëlsirë që i kujton të shkuarën.

Merve qan dhe i tregon Kerimit se po e humbet Milën. Kerim takohet me Serhanin dhe me qëllim ofendon Ojan. Serhan rreh Kerimin ndërsa dikush i filmon. Merve i përdor pamjet për të fituar kujdestarinë e Milës. Kerim dhe Shebnem njihen me njëri-tjetrin. Pelin mëson se Kerim ka ardhur në Sarmashëk për Merven.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vedat bastis shtëpinë e Tahir/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Lot në Detin e Zi”

Publikuar

-

Nga

Tahir e çon Nefesin në shtëpinë e tij dhe bën sherr me të vëllain. Mustafa i kërkon Tahirit ta largojë Nefesin. Nefes nuk mund ta durojë sherrin mes vëllezërve dhe thotë se do largohet. Tahir e ndalon dhe thotë se nuk do e lejojë Vedatin ta lëndojë Nefesin.

Asije arrin ta pushojë sherrin mes vëllezërve dhe e merr Mustafain në dhomë. Familja Kaleli dalin për pazar në qendër. Aty gratë nisin të flasin për Nefesin. Merxhan bëhet xheloze kur sheh familjen Kaleli me Nefesin. Tahir e merr Nefesin nga pazari dhe i kërkon llogari. Nefes i tregon Tahirit se prej 8 vitesh nuk ka dalë nga shtëpia.

Tahir mbushet me urrejtje për Vedatin dhe i dhimbset Nefesi. Vedati udhëton natën për në Syrmene dhe me vete ka armë. Prania e Nefesit nis sherrin në familje. Nefes vendos të largohet pasi ofendohet nga e ëma e Tahirit.

Tahir i thotë Nefesit të flejë edhe një natë në shtëpinë e tij dhe të nesërmen do e nisë për udhëtim. Nefes dhe Tahir nuk i zë gjumi nga mendimet. Vedat arrin në shtëpinë e Tahirit natën vonë. Ai dhe njerëzit e tij bastisin shtëpinë Kaleli por nuk e gjejnë Nefesin. Ajo ia ka mbathur me djalin.

LEXO TE PLOTE