Connect with Us

“Ishte shumë speciale”/ Njihuni me çiftin që konsumon tortën e dasmës prej 50 vitesh

Kuriozitete

“Ishte shumë speciale”/ Njihuni me çiftin që konsumon tortën e dasmës prej 50 vitesh

Publikuar

-

Çifti David dhe Anne Cowburn i kanë “shokuar” të gjithë me veprimin e tyre.

Në vend që ta ruanin tortën e dasmës për një vit, ata vendosën që ta mbajnë edhe për 49 vitet e ardhshme. Për vite me radhë ata presin copa të vogla nga torta dhe e konsumojnë çdo 18 korrik.

Torta me vanilje, e cila ka qëndruar e ngrirë për gjysmë shekulli, i ka mbijetuar 5 shpërnguljeve ndërsa çifti bëhej me fëmijë dhe nipër.

Duke folur për traditën e tyre, Anne tregon:

“Është thjesht një gjë gazmore dhe romantike që ne e bëjmë. Ishte një tortë shumë speciale dhe kishte shumë prej saj.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takaur apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE