Connect with Us

Mësoni më shumë rreth karakterit tuaj sipas shenjës së horoskopit/ Ja cilët janë personat më të rrezikshëm

Life Style

Mësoni më shumë rreth karakterit tuaj sipas shenjës së horoskopit/ Ja cilët janë personat më të rrezikshëm

Publikuar

-

1- Binjakët kanë marrë në dorë presidencat. Shumë prej presidentëve të shteteve nga e gjithë bota janë shenja e Binjakëve.

2- Gaforret janë më të rrezikshmit. Personat më të rrezikshëm i përkasin kësaj shenje.

3- Personat e shenjës së Luanit janë më të përkushtuar ndaj palestrës dhe ushtrimeve fizike.

4- Personat më të diskriminuar i përkasin shenjës së Virgjëreshës.

5- Shigjetarët kanë dyfishin e shanseve për t’u bërë të famshëm.

6- Shoferët më të këqinj i përkasin shenjës së Luanit.

7- Bricjapët janë ata që tradhëtojnë më shumë me sy.

8- Personat që i përkasin shenjës së Dashit kanë shumë mundësi të bëhen milionerë.

9- Atletët më të mirë janë zakonisht ata të shenjës së Ujorit.

10- Vrasësit serialë kanë një barazpeshë midis tyre. Vendi i parë ndahet midis Peshqëve dhe Binjakëve.

11- Skizofrenia është më e zakontë në shenjat e Ujorit dhe Peshqëve.

12- Disa nga shënjat qe kanë të ardhura të mira vjetore janë: Akrepi, Gaforrja, Luani dhe Demi.

13- Ndërkohe që ato me më pak të ardhura janë Ujorët dhe Bricjapët.

14- Personat me shenjën e Demit kanë një sens ndjesie shumë të zhvilluar.

15- Peshqit kanë mendime dashakeqe.

16-Binjakët janë ata që ndryshojnë vendet e punës më së shumti.

17- Personat që i përkasin shenjës së Dashit shkaktojnë më shumë aksidente.

18- Akrepat konsiderohen si personat më tërheqës.

19- Ujori është shenja që i përkasin më pak persona se shenjat e tjera.

20- Ndërkohë që dita që mban rekord lindjesh është 16 shtatori dhe personat i përkasin shenjës së Virgjëreshës.

21- Shigjetarët kanë kembë të gjata.

22- Peshqit janë ata që thyejnë më së shumti rregullat e qarkullimit.

23- Shenjat që e duan më shumë punën e tyre janë Shigjetarët, Bricjapët dhe Peshqit.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Si të kuptoni cilën aromë parfumi duhet të zgjidhni? Zbuloni çfarë thotë shkenca për lëkurën tuaj

Publikuar

-

Nga

Sipas një studimi të fundit nga Lisa Hipgrave, nga The International Fragrance Association, thuhet se aroma jonë natyrale e trupit duhet të ndërveprojë me parfumin të cilin ju zgjidhni.

“Çdo njeri ka një aromë unike, që ne besojmë se lidhet me sistemin imunitar dhe ndikohet nga ku jetojmë dhe nga çfarë hamë. Kjo do të thotë se zgjedhja e një parfumi nuk varet vetëm nga notat e parfumit, por edhe nga mënyra si do të ndërveprojë me erën natyrale të trupit.”

Për lëkurat e yndyrshme rekomandohen parfume me nota delikate dhe frutore. Me kalimin e orëve, këto aroma intensifikohen dhe qëndrojnë më gjatë. Kërkoni për parfume me limon, dëllinjë, bergamot, vanilje, myshk dhe mente.

Për lëkurat e thata rekomandohen aroma të pasura, drunore dhe pikante pasi janë më jetëgjata se në lëkurat e yndyrshme. Kërkoni parfume me piper të kuq, kardamom dhe qimnon. Nëse anoni nga parfumet unikë, kërkoni për nota shafrani, karafili dhe nenexhiku.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Koka e një luani dhe bishti i një dragoi/ Shokohet 19 vjeçari, kap peshkun e pazakontë gjatë peshkimit

Publikuar

-

Nga

Sy gjigandë dhe një bisht tepër i madh për një peshk normal. 19-vjeçari Oscar Lundahl gjatë peshkimit është habitur kur ka parë që në grepin e tij ra një peshk tjetër aspak i zakontë.

Ndërkohë që priste, Oscar thotë se ndjeu diçka vërtet të madhe që po tërhiqte grepin dhe reagoi menjëherë.

Në një intervistë për mediat, Oscar shpjegoi:

Nuk kam parë diçka të tillë më parë. Duket shumë i çuditshëm, pak si dinosaur. Unë nuk e dija se çfarë lloji peshku ishte, por kolegu im ishte më informuar.”

Sipas ekspertëve në Norvegji ku u kap edhe peshku, bëhet fjalë për ‘ratfish’ një i ‘afërm’ me peshkaqenin dhe është rreth 300 milion vjet e vjetër si specie.

Emri i tyre latin Chimaeras Monstrosa Linnaeus rrjedh nga një përbindësh mitik grek me kokën e një luani dhe bishti të një dragoi.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Mos e bëni këtë gabim”/ Ekspertët e kibernetikës tregojnë rrezikun e marrjes “borxh” të karikuesit

Publikuar

-

Nga

Keni marrë borxh një karikues të dikujt që nuk e njihni? Keni bërë një gabim shumë të madh. Sipas ekspertëve të sigurisë kibernetike ky është një gabim i madh.

Eksperti Charles Henderson thotë se:

“Në 2019, kjo përbën një gabim shumë të madh. Ka disa gjëra në jetë që nuk mund t’i marrësh borxh. Nëse jeni në një udhëtim dhe papritmas kuptoni se keni harruar mbathjet e çorapet. Besoj se nuk do t’i kërkonit një bashkudhëtari që t’ia merrni borxh? Do të shkonit në një dyqan e do të blinit të reja”, nënvizon ai.

Henderson udhëheq një ekip hakerash që klientët i punësojnë për të thyer sistemet e kompjuterëve të tyre me qëllim që të zbulojnë pikat e dobëta. Që kur hakerat kanë gjetur mënyrën për të implantuar karikuesit me viruse që mund të “rrëmbejnë” pajisje dhe kompjuterë, ekipi i tij i këshillon klientët që të bëhen paksa mosbesues ndaj karikuesve të të tjerëve.

LEXO TE PLOTE