Connect with Us

Kerimi i kërkon Merves të tërheqë denoncimin/ Ja çfarë do të ndodhë sot në “Vrasje të vogla”

Life Style

Kerimi i kërkon Merves të tërheqë denoncimin/ Ja çfarë do të ndodhë sot në “Vrasje të vogla”

Publikuar

-

Kerim shkon në shtëpinë e Merves dhe i kërkon të tërheqë denoncimin kundër qenve të tij. Merve i vë kusht Kerimit të largohet nga Sarmashëku nëse i do qentë e tij mbrapsht. Kerim shkruan një letër për të tërhequr denoncimin ndaj qenve dhe i kërkon Merves ta firmosë.

Oja ndjek Pelinin dhe mëson se Shandanin e ka ajo. Pelin e hedh shandanin në det por ai ngec mes shkëmbinjve. Oja vë në rrezik jetën e saj dhe arrin ta marrë shandanin. Kerim tronditet kur sheh makinën e kuqe para shtëpisë së Merves dhe i kujtohet momenti kur ajo e la për Serhanin.

Në festën e ditëlindjes së Pelinit Kerimi ka shkruar ta rrahë Serhanin por Merve e ka ndaluar që kjo të ndodhë. Kerim e shkatërron makinën e kuqe duke e përplasur me makinën e tij. Të gjithë mblidhen para shtëpisë së Merves duke parë Kerimin.

Pelin mëson çfarë ka ndodhur para shtëpisë së Merves dhe njofton Arzun. Arzus nuk i intereson. Nilaj shkon me Pelinin duke menduar se ka ndodhur diçka që ka lidhje me të. Pelin u tregon grave të lagjes se makina e kuqe është e Serhanit.

Kerim nuk e heq dot nga mendja të shkuarën me Merven. Merve merr Milën dhe largohet nga shtëpia fshehtas. Pelin vendos të mësojë çfarë ka ndodhur mes Kerimit dhe Merves. Kerim dhe Emre bëjnë planin e rradhës.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi ditor 21 shtator 2019/ Puna dhe dashuria, zbuloni surprizat e fillimit të fundjavës për ju

Publikuar

-

Nga

Dashi

Dashuria: Dita e nisur mund të jetë një pikë kthese për ju. Që në mëngjes mund të ketë risi të habitshme, tranziti i Venusit në një aspekt pozitiv mund t’ju japë një nxitje shtesë. Beqarët do kenë shumë karta për të luajtur.

Puna: Ata që kanë një biznes të pavarur sot mund të kenë mundësi të tjera të mira për të qenë më të suksesshëm.

Demi

Dashuria: Dyshime të forta mund të lindin në dashuri, mos harroni se gjërat do të jenë më mirë nëse ka më shumë disponibilitet nga ana e partnerit/es. Fillimi i ditës premton të jetë shumë interesant për beqarët, mundësi të reja për tu rikthyer në lojë.

Puna: Disa nga ju mund të punojnë për një kompani të re ose të fillojnë një biznes të ri. Gjërat do të fillojnë mirë.

Binjakët

Dashuria: Sot mund të mbështeteni në ndjeshmërinë dhe intuitën tuaj për të kuptuar më mirë qëndrimin e personit që keni pranë jush. Ka shumë beteja për të cilat po luftoni në këtë fazë. Beqarët do rrethohen nga njerëz që nuk janë të sinqertë.

Puna: Nëse keni vendosur të parashtroni një ide tuajin, do të duhet të përdorni të gjithë diplomacinë tuaj për ta realizuar atë.

Gaforrja

Dashuria: Yjet e kësaj dite do të jenë interesante për ndjenjat. Për ca kohë edhe çiftet më solide kanë pasur diskutime dhe janë larguar. Nëse jeni beqar dhe doni të filloni një histori do të favorizoheni.

Puna: Ju dëshironi të dilni në punë, e cila në javët e ardhshme do të kthehet të jetë protagonisti absolut i mendimeve tuaja.

Luani

Dashuria: Një ditë e rëndësishme hapet posaçërisht për ata që janë tashmë në çift, ndjenjat janë intensive dhe të ndërsjella. Në funksion të planeve për të ardhmen. Disa konfuzione mbretërojnë në mendjen e beqarëve, kështu që problemet shumohen.

Puna: Do të duhet të keni kujdes që të mos humbni kohë për përfitime të vogla. Dikush do të duhet të vendosë portofolin e tij.

Virgjëresha

Dashuria: Do të jetë një ditë plot pasiguri. Në dashuri duhet shumë tolerancë, ata që kanë një histori për një kohë të gjatë shpesh do të ndjehen të lënë jashtë. Nëse jeni beqarë, duhet të mbani mend se do të thirreni për të bërë zgjedhje të shkëlqyera edhe në fushën sentimentale dhe ky moment po afron.

Puna: Shumë prej jush tashmë po zbatojnë plane veprimi për projekte të reja që do të dalin në dritë.

Peshorja

Dashuria: Do të duhet të jeni të kujdesshëm sepse sot do të hasni diskutime të papritura dhe ngjarje të papritura. Mundësi të mëdha për ata që kanë patur një krizë në çift. Nëse jeni beqarë, yjet do të jenë në gjendje të gjurmojnë rrugën, por do të duhet të jeni ju ata që të shfrytëzoni mundësitë.

Puna: Nga sot, Mërkuri do të fillojë një tranzit mjaft interesant për ju. Ka të ngjarë që shumë prej jush të rikuperohen profesionalisht.

Akrepi

Dashuria: Sot ata do të jenë yje të rëndësishëm për ju në dashuri. Për ata që duan të jetojnë një histori të re, do të ketë mundësi që të ndryshojnë rrënjësisht rrjedhën e gjërave. Zemrat e vetmuara do të kenë kushte në favor të tyre për tërheqje.

Puna: Për ata që po planifikojnë të ardhmen e tyre mirë, do të vijnë suksese të mëdha.

Shigjetari

Dashuria: Disa mund të kenë dyshime në dashuri. Njerëzit që kanë pasur një shpërthim papritmas mund të pësojnë nostalgji ose zhgënjim. Beqarët do duan të vazhdojnë me një person intrigues.

Puna: Mundësi të mira për ata që kanë vendosur të ndryshojnë profesionin. Shumë prej jush do të jenë të zënë duke bërë gjëra të rëndësishme në lidhje me biznesin.

Bricjapi

Dashuria: Vala e forcës së madhe vazhdon të zhvillohet, veçanërisht në ditët në vijim. Venera do të kthehet në aspektin pozitiv dhe do të ketë momente të paharrueshme në dashuri. Beqarët do të duhet të presin pak më shumë për të gjetur shpirtin e tyre binjak.

Puna: Fillon një kohë më e qetë për punë, shfrytëzojeni lehtë dhe do të jeni shumë të kënaqur me rezultatet.

Ujori

Dashuria: Është një ditë sentimentale e rikuperimit dhe yjet kanë parashikuar për ju një rifillim më të mirë në dashuri. Ndjenjat shpejt mund të shpërblehen. Mundësi të reja për të takuar njerëz të rinj për beqarët, një mbrëmje e paharrueshme.

Puna: Projektet e vazhdueshme po përparojnë dhe pas pushimeve ju keni rifilluar shkëlqyeshëm. Perspektiva të shkëlqyera në horizont.

Peshqit

Dashuria: Hëna në shenjën tuaj do t’ju japë një gjallëri më të madhe dhe gjithashtu do të keni një parajsë pozitive për ndjenjat. Kushdo që ka filluar një lidhje të re gjatë verës, mund ta vazhdojë atë me të mirat e yjeve. Për beqarët gjatë rrugës, shumë surpriza të bukura.

Puna: Situata profesionale është shumë e lodhshme, shumë prej jush kanë filluar një rrugë të re dhe duhet të vazhdojnë.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Tahir mëson për torturat që Vedat i bënte Nefesit/ Ja çfarë do të ndodhë nesër ne serialin “Lot në Detin e Zi”

Publikuar

-

Nga

Vedat kërcënon miqtë e Tahirit për të mësuar vendndodhjen e tij. Tahir shkon në shtëpinë e Merxhanit për të kërkuar ndihmën e Nazarit. Merxhan mendonte se Tahir kishte ardhur për të dhe zhgënjehet. Mustafa kërkon të mësojë nga Asija vendndodhjen e Tahirit. Jit bën një vizatim ku tregon momentin në të cilin Tahir po i jepte frymë Nefesit.

Xhaxha Osmani e keqkupton vizatimin dhe Nefes i tregon çfarë ndodhi. Nazar është infermiere prandaj Tahir i kërkon të mjekojë gishtat e Nefesit. Vedat mban peng mikun eTahirit por ai nuk i tregon vendndodhjen.

Një nga njerëzit e Vedatit telefonon Ejshanin dhe i tregon që Vedat ka ndërmend të përlyejë duart me gjak. Ejshan vendos të shkojë në Syrmene. Nazar i thotë Nefesit se duhet të shkojë tek doktori për gishtat ndryshe do bëhet gangrenë.

Mustafa shkon në shtëpinë e xhaxha Osmanit por ai nuk e lejon të hyjë brenda dhe mbron Nefesin. Mustafa shkon i nxehur në shtëpi por Asije arrin ta qetësojë me nazet e saj. Vedati mëson se Nefes dhe Tahir ndodhen në shtëpinë e xhaxha Osmanit.

Ai shkon atje por nuk i gjen. Nefes dhe Tahir kanë shkuar në një shtëpi të vjetër. Vedati mban peng xhaxha Osmanin. Nefes i tregon Tahirit historinë e jetës së saj. Ajo i tregon se babai e shiti tek Vedati dhe ka duruar torturat e tij prej vitesh.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Zona më problematike e trupit/ Si mund të ulni kilogramët e shumtë rreth barkut

Publikuar

-

Nga

pale barku

Kilogramët e shumtë rreth barkut janë zona më e vështirë e trupit dhe duhet shumë kohë për t’i hequr. Sipas ekspertëve, ka pesë lloje të caktuara te obeziteti abdominal, ku secila prej tyre shkaktohet nga një arsye e veçantë dhe që sigurisht kërkon dietë dhe ushtrime specifike. Ndaj identifiko llojin e barkut të krijuar dhe më pas përshtat një strategji të saktë për rënien në peshë.

Peshohu vetëm një herë në jave dhe mos e humb besimin në vete. Trupi njerëzor ka nevojë për shumë elemente, vitamina, karbohidrate dhe yndyrna. Nëse përjashton ndonjërën prej tyre, dije se dieta do të të sjellë më shumë probleme sesa përfitime.

Stresi është armiku numër një i një trupi të tonifikuar. Kjo për vetë faktin se niveli i lartë i hormonit të stresit, kortizoli promovon krijimin e dhjamit. Përpiqu të jesh e qetë dhe të vendosësh ekulibrat në jetë.

Arsyeja e fundit, por jo më pak e rëndësishmja është Polycystic ovary syndrome (PCOS), e cila konsiston në prezencën me shumicë të hormoneve mashkullore në trupin e një gruaje. Një gjendje e tillë shkakaton probleme me menstruacionet, me të mbeturit shtatzënë, rrezik për diabet dhe mbipeshë. Edhe nëse ia del të humbasësh kilogramë, me PCOS- në rrezikon t’i shtosh sërish, ndaj bën mirë të konsultohesh me një mjek.

LEXO TE PLOTE