Connect with Us

Gjendet vetëm në një vend në botë/ Dhurata e veçantë e Dua Lipës, kuptimi i këtij guri do t’ju mahnisë

Kryesore Show Biz

Gjendet vetëm në një vend në botë/ Dhurata e veçantë e Dua Lipës, kuptimi i këtij guri do t’ju mahnisë

Publikuar

-

24 vjetori i lindjes së Dua Lipës ditën e djeshme ka qënë tepër i veçantë ku nuk kanë munguar dhuratat dhe urimet e shumta.

Ai që u kujdes t’ja bënte ditëlindjen të paharrueshme ishte pikërisht i dashuri  i saj Anwar Hadid.

Ai ka qëndruar gjatë gjithë ditës me të dhe si dhuratë i bëri një gur të çmuar me nuancë blu.

Kristali quhet Larimar ose ndryshe Guri i Sefillas. Ai është aq i rrallë sa që  gjendet vetëm në një vend në botë në një perimetër prej një kilometër katror në malet mbi Baoruco në Republikën Dominikane.

Larimar është një gur vullkanik, rezultat i aktivitetit vullkanik që ndodhi miliona vite më parë!

Kristalet në përgjithësi thuhet se kanë veti shëruese. Larimar ndriçon dhe shëron në një mënyrë fizike, emocionale, mendore dhe shpirtërore.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: