Connect with Us

Si të jeni në modë këtë shtator? Zbuloni 10 xhaketat më “cool” për sezonin e vjeshtës

Fashion

Si të jeni në modë këtë shtator? Zbuloni 10 xhaketat më “cool” për sezonin e vjeshtës

Publikuar

-

Si të jeni në modë këtë shtator? Zbuloni 10 xhaketat më “cool” për sezonin e vjeshtës

Edhe disa ditë dhe muaji i nxehtë i gushtit po përfundon. Stina e vjeshtës është shumë pranë dhe është çasti për të menduar rreth garderobës dhe veshjeve për të qenë stil gjatë stinës së re që po afrohet.

Sipas stilistëve xhaketat pritet të jenë shumë në modë këtë shtator dhe disa prej tyre janë klasifikuar si më të pëlqyerat.

Këtë sezon do të mbizotërojnë xhaketa me ngjyrë të errët dhe gjithashtu me ngjyra të ndezura. Xhaketat me kuadrata apo prej pambuku do të jenë gjithashtu një trend i muajve të ftohtë të vjeshtës dhe dimrit.

Më poshtë ju tregojmë 10 modele xhaketash që do të ishte mirë t’i kishit në garderobën tuaj.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Lëkurë dhe xhins/ Zbuloni 15 veshjet dhe kombinimet më “cool” të sezonit të vjeshtës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e nxehta përfunduan dhe shtatori vjen për të demonstruar se çfarë mund të bëni me veshjet tuaja pa u dukur e mbingarkuar.

Më sipër do të shikoni 16 ide kombinimesh për vjeshtën, nga street style:

Një pardesy që bie në sy

Veshje lëkure nga koka te këmbët

Xhinse me dizajn unik

Një fund me temina që bie në sy

Xhaketa xhins

Një jumpsuit i rehatshëm

Fokusi te ngjyrat e vjeshtës

Një fustan mëndafshi dhe një kartigan

Sandale verore+fustan vjeshte

Një mënyrë e re për të veshur pardesynë

Fustan mbi xhinse

Dizajni me kuadrate bën diferencën

Kostumi me ngjyrë të çelur

Një pulovër-fustan ju duhet patjetër

Një fustan veror+një pulovër e ngrohtë

LEXO TE PLOTE

Fashion

U bë realitet/ Modelja shqiptare bëhet pjesë e sfilatës më të “lakmuar” në botë

Publikuar

-

Nga

Vajza e cila ka bërë ëndrrën e saj realitet quhet Sihana Shalaj dhe është me origjinë nga Kosova.

Si modele, së fundmi ajo është bërë pjesë e sfilatës së “Prada”, ku ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve dhe ka sfiluar për koleksionin e ri të sezonit Pranverë/Verë të vitit 2020.

E veshur e gjitha me të zeza, ajo ka depërtuar në një nga sfilatat që shumë modele e kanë ëndërr.

Tashmë ajo ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e njohur dhe mezi po presim të shohim sukseset e saj të radhës.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Java e modës në Londër/ Zbuloni veshjet që do të bëjnë “namin” dhe trendet më të reja

Publikuar

-

Nga

Java e modës në Londër pritet me padurim nga fashionistat dhe blogeret në gjithë botën për të parë trendet më të reja të cilat vijnë nga street style.

Thjeshtësia është fjala kyçe e veshjeve dhe stileve që na vijnë nga fashionistat dhe influencers, ndaj përgatituni të shihni 7 trendet më interesante dhe kombinimet që mund t’i bëjmë në përditshmëri këtë sezon:

Lëkura kafe

Kombinimi i dizajneve të ndryshme

Çizmet deri te kyçi

Fustanet në ngjyrë të bardhë

Çantat e kuqe

Kominoshet

Mëngët e mbledhura

LEXO TE PLOTE