Connect with Us

Amazon, Facebook, Twitter po përballen me problemet e sigurisë/ Ja si po vetëmbrohen “gjigantët” e teknologjisë

Life Style

Amazon, Facebook, Twitter po përballen me problemet e sigurisë/ Ja si po vetëmbrohen “gjigantët” e teknologjisë

Publikuar

-

Amazon ka shitur me miliona artikuj me anë të internetit. Duke patur kaq shumë produkte me kualitet të lartë, pyetja që lind natyrshëm është: Si i ka menxhuar kompania gjithë këto shitje?

Gazeta e njohur Wall street ka publikuar një hetim mbi sigurinë e rrjetit Amazon. Ata gjetën mbi 4.000 artikuj të shitur nga Amzon, që sipas tyre ishin false, pra një mashtrim, i clësuar si i pasigurt nga agjensitë federale, ose të ndaluar nga rregullatorët federal.

Këto artikuj përfshinin: Një ksilofon lodër për fëmijët me një sasi katër herë më të madhe se ç’ishte e lejueshme nga qeveria, lodra magnetike për fëmijët që mund të jenë një rrezik për ta për nga përbërja me të cilën janë krijuar, dhe një helmetë motorike e cila në mënyrë të rremë u tha se ishte e listuar nga Departamenti amerikan i Transportit, i certifikuar.

YouTube, Facebook dhe Twitter në mënyrë të ngjashme luftojnë për përmbajtjen e moderuar, duke ilustruar numrin më të madh të platformave të teknologjisë që rriten në një madhësi kur udhëzimet aktuale për mbikëqyrje nuk janë më të përshtatshmet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Do të bënin gjithçka për atë që kanë në krah/ Njihuni me shenjat më hiperaktive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Binjakët Kur keni një Binjak rreth jush, atëherë mos e vrisni mendjen për asgjë. Ata janë shumë entuziast, mbështetës dhe të zgjuar. Ata do të vijnë me ide kreative dhe do t’iu tregojnë se ndodhen aty për ju. Shigjetari Shigjetarët janë të njohur për zemrën e tyre të madhe. Dhe kur ata e duan një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Janë mjeshtër të fjalës/ Këto shenja të horoskopit nuk e njohin frikën

Publikuar

-

Nga

Luani Luani është folës shumë i mirë në public pasi nuk ka frikë dhe as kompleks të dalë para njeërzve. Për ta është jetike dalja në skenë dhe të tregojnë se janë lider. Binjakët Binjakët kanë një gjuhë shumë të veçantë kur bëhet fjalë për komunikim. ata kanë shumë njohuri rreth subjektit dhe ç do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Injorues dhe kokëfortë/ 5 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot që të tjerët t’iu tregojnë se çfarë duhet të bëjnë

Publikuar

-

Nga

Dashi Kur dikush i thotë një Dashi të mos bëjë diçka apo se po rrezikon nëse e bën një gjë, dijeni se si përfundim ai do ta bëjë atë që ka menduar. Dashi është kokëfortë dhe askush nuk e mbështet në këtë pikë. Demi Demët njihen si kokëfortë dhe nuk e besojnë se një njeri […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E thonë studiuesit: Të ngisni makinën teksa dëgjoni muzikë mbron zemrën dhe trurin nga stresi

Publikuar

-

Nga

Kur ngecni në një trafik të rënduar është shumë e zakonshme të ndiheni të stresuar. Shumë gjëra mund të shkojnë keq gjatë rrugës, duke bërë që zemra të shtojë rrahjet e saj dhe presioni i gjakut të rritet. Studimet tregojnë se stresi i udhëtimit tuaj të përditshëm mund të jenë një faktor i sëmundjeve të […]

LEXO TE PLOTE