Connect with Us

“Kosovarët nuk janë vlerësuar kurrë në Shqipëri”/ Adelina Ismaili bën deklaratën e fortë

Kryesore Show Biz

“Kosovarët nuk janë vlerësuar kurrë në Shqipëri”/ Adelina Ismaili bën deklaratën e fortë

Publikuar

-

Diva e muzikës pop, Adelina Ismaili ka rrëfyer së fundmi në një intervistë për emisionin “T7”  disa detaje nga jeta e saj. Ajo shprehet se muzika shqiptare në fillim i dukej si diçka e ftohtë, pasi në Kosovë ishte e ndikuar nga opera dhe nga ajo që mësohej në shkollë.

Adelina shprehet:

Ne në Kosovë kishim një botë komplet tjetër. Ishte Mihrije Braha, Gili… në atë kohë kishte filluar të zhvillohej shumë muzika pop.

Këngëtarja ka hapur polemika me një deklaratë të sajën, ku tha se deri vonë në Kosovë besohej se kishte një lloj marrëveshje që asnjë kosovar të mos fitonte festivalin e dhjetorit. Më tej ajo shtoi se kjo gjë ka qenë e ditur, por nuk është diskutuar asnjëherë.

Adelina shton:

Nuk më kujtohet që ndokush nga Kosova të ketë marrë çmim. Deri vonë kemi besuar se ekzistonte një lloj marrëveshje e pashkruar që të mos fitonte asnjë kosovar festivalin e dhjetorit. Nuk na i kishte thënë dikush, thjesht është ditur, por nuk është diskutuar asnjëherë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: