Connect with Us

Horoskopi javor 26 gusht deri 1 shtator 2019/ Surprizat e kësaj jave, zbuloni çfarë do të ndodhë me ju

Life Style

Horoskopi javor 26 gusht deri 1 shtator 2019/ Surprizat e kësaj jave, zbuloni çfarë do të ndodhë me ju

Publikuar

-

Dashi

Pritet një javë shumë e bukur për të gjithë ata që janë në një lidhje. Marrëdhënia me partnerin do përmirësohet akoma edhe më shumë dhe nuk do keni për çfarë te ankoheni për asnjë çast. Edhe për beqarët do shfaqen mundësi të jashtëzakonshme që jeta të ndryshoje për mirë. Do ju duhet thjesht të jenë disi më të vëmendshëm.

Demi

Këtë jave do i shihni  me kujdes gjerat para se të hidhni hapa dhe të bëni deklarata ju të dashuruarit. Për këtë arsye marrëdhënia me partnerin ka për të qenë edhe më e kënaqshme nga sa e kishit imagjinuar. Beqarët do e gjejnë më shpejt nga sa mendonin shpirtin e tyre binjak dhe do fillojnë një lidhje te cilën do e kenë zili që të gjithë. Në punë do jeni kompetente dhe do i arrini të gjitha objektivat.

Binjakët

Xhelozia për partnerin  do të jetë kryefjala këtë javë. Përpiquni të mos i vini limite pasi gjërat nuk do të ecin mirë për ju. Beqarët nuk duhet të bëjnë asgjë të nxituar, e cila mund t’i çojë në rrugë të gabuar. Ditët më të favorshme për takime do jene e enjtja dhe e shtuna. Në planin financiar nuk do keni aspak probleme sepse keni kohe që keni marrë masa dhe veproni vetëm duke bërë llogari.

Gaforrja

Do të jetë një javë e mirë për të gjithë ju që jeni në një lidhje. Do ndani çdo mendim dhe ide me atë që keni në krah. Beqarët do takojnë persona seriozë dhe me një të ardhme të ndritur. Për ta gjithçka ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Luani

Jeta juaj në çift nuk do jetë aspak e mire këtë javë. Do konfliktoheni edhe për gjera elementare dhe asnjëri nuk do hapë rrugë. Në planin financiar duhet të jeni të matur dhe mos kryeni shpenzime të panevojshme. Shëndeti do jete goxha i qëndrueshëm sepse ju do dini si te kujdeseni ne çdo moment për veten.. Jeta profesionale do jetë e ndërlikuar tej mase.

Virgjëresha

Do keni disa mosmarrëveshje të vogla me partnerin tuaj gjatë kësaj jave, por asgjë për t’u alarmuar. Mundohuni të jeni disi më tolerante dhe të kuptueshëm sepse po vazhduat me kokëfortësi do e shkatërroni lidhjen. Buxheti do ketë vështirësi te mëdha. Po nuk e pranuat ndihmën e te afërmve nuk do ja dilni dot mbanë vete.

Peshorja

Kjo javë ka për të qenë e veçantë dhe e mbushur me surpriza për ata që janë ne një lidhje. Në çdo moment keni për t’u ndier mirë. Edhe ata që kane pasur mosmarrëveshje do ndihen më të qetë. Beqaret do kenë disa takime dhe mund të dashurohen si adoleshente me dikë. Mund të fillohen edhe lidhje interesante. Në punë do jeni më të hapur ndaj risive dhe mund te filloni edhe disa projekte interesante.

Akrepi

Kujdes me kapricot e shumta ju te dashuruarit sepse këtë javë situata mund t’iu dalë tërësisht jashtë kontrollit. Partneri nuk do jetë në humor shumë të mirë dhe problemet mund te jenë të zjarrta. Hëna do ketë ndikim mjaft pozitiv tek beqarët. Ata nuk do kenë për çfarë te qahen, përkundrazi do e gjejnë personin për te cilin kane ëndërruar kaq shume.

Shigjetari

Marrëdhënia në çift dhe jeta intime do jetë e jashtëzakonshme. Beqarët nuk do arrijnë dot te kenë asgjë konkrete edhe pse do bëjnë te pamundurën. Financat nuk do jene aspak të mira. Paratë që do keni nuk do ju mjaftojnë as për shpenzimet më të domosdoshme. As gjendja shëndetësore nuk do jete ashtu si e keni pritur.

Bricjapi

Këtë javë do e keni të vështirë të merreni vesh me partnerin tuaj ju të dashuruarit dhe mosmarrëveshjet do jenë të vazhdueshme. Partneri do tregohet shume i largët dhe nuk do i përjetoni emocionet që keni menduar. Beqaret do jenë shumë të ngarkuar me punë dhe angazhime dhe nuk do kenë kohe te mendojnë për një lidhje të qëndrueshme. Gjendja shëndetësore do lërë për të dëshiruar.

Ujori

Këtë jave do i merrni gjërat shumë me seriozisht ju të dashuruarit dhe mes jush dhe partnerit nuk do ketë asnjë lloj mosmarrëveshjeje. Pas te mërkurës mund te mendoni edhe për ndonjë surprizë ndaj njeri-tjetrit. Jeta do ju ndryshojë më parë dhe më mirë nga sa e kishin menduar. Financat do jenë të mira. Ne punë do i kaloni një nga një të gjitha pengesat.

Peshqit

Mërkuri do ketë ndikim te madh tek jeta juaj në çift këtë jave. Ai do ua ndriçojë pafund mendimet dhe do ju bëjë t’i hidhni hapat të mirë menduara. Beqarët do jenë gati të bëjnë çdo lloj gjeje vetëm e vetëm që ta ndryshojnë statusin e tyre. Mundësitë do jenë të shkëlqyera. Të ardhurat do fillojnë gjithashtu te përmirësohen.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Lëkura juaj është e irrituar?/ Zbuloni disa mënyra për ta trajtuar atë

Publikuar

-

Nga

Ju mund të shpenzoni shuma të mëdha parash për maska fytyre apo në masazhe, por ka një tjetër anë të cilës ju mund të mos i kushtoni rëndësi, mirëqenia emocionale. Stresi emocional mund të shkaktojë shumë probleme në lëkurë si akne, psoriasis, apo ekzemë, thonë psikodermatologët.

Stresi i lëkurës mund të kthehet në një rreth vicioz dhe kështu problemet tuaja mund të vazhdojnë për shumë vite me radhë.

Megjithatë ka disa mënyra që do ju ndihmojnë të shëroni lëkurën e stresuar si brenda dhe jashtë. Si fillim duhet të merrni pak kohë për t’u relaksuar. Mjafton të kaloni disa çaste me veten apo miqtë duke bërë diçka që doni dhe do të ndjeheni shumë më mirë, gjithashtu edhe lëkura juaj. Një rëndësi të veçantë duhet t’i kushtoni gjumit tuaj, shkruan Revista Who.

Nëse ju flini dhe zgjoheni në të njëjtin orar çdo ditë nuk do të keni më të njëjtat probleme me lëkurën. Duhet patjetër të shkoni dhe të bëni vizita tek dermatologu, sepse vetëm ai mund të caktojë çfarë problemi keni dhe çfarë ju duhet për ta trajtuar.

Një jetesë e shëndetshme në përgjithësi do t’ju ndihmojë shumë për të pasur sa më pak stres dhe lëkurë të pastër. Duhet të shmangni kafeinën, alkoolin dhe pirjen e duhanit. I vendosni qëllim vetes që ta hani në mënyrë të balancuar dhe të konsumoni sa më shumë fruta e perime.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vrasje të vogla/ Oja dëshmon kundër Merves, ja ç’do ndodhë nesër

Publikuar

-

Nga

Mehmet vendos të dëshmojë në favor të Serhanit. Oja nuk pranon të dëshmojë për asnjërin. Serhan i tregon Shebnemit se Oja nuk pranon të dëshmojë. Shebnem i premton se do përpiqet ta bindë Ojan. Shebnem i thotë Ojas se Merve ka përhapur thashetheme të rreme për të në lagjje prandaj askush nuk i erdhi në festë. Oja nga inati vendos të dëshmojë kundër Merves.

Oja tregon që Merve tentoi ta vriste dhe i dha ilaçe Serhanit. Merve i humb shanset për të fituar kujdestarinë e Milës. Tajlan mëson se Pelin po i fsheh diçka. Kerim i çon Merves një ëmbëlsirë që i kujton të shkuarën.

Merve qan dhe i tregon Kerimit se po e humbet Milën. Kerim takohet me Serhanin dhe me qëllim ofendon Ojan. Serhan rreh Kerimin ndërsa dikush i filmon. Merve i përdor pamjet për të fituar kujdestarinë e Milës. Kerim dhe Shebnem njihen me njëri-tjetrin. Pelin mëson se Kerim ka ardhur në Sarmashëk për Merven.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vedat bastis shtëpinë e Tahir/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Lot në Detin e Zi”

Publikuar

-

Nga

Tahir e çon Nefesin në shtëpinë e tij dhe bën sherr me të vëllain. Mustafa i kërkon Tahirit ta largojë Nefesin. Nefes nuk mund ta durojë sherrin mes vëllezërve dhe thotë se do largohet. Tahir e ndalon dhe thotë se nuk do e lejojë Vedatin ta lëndojë Nefesin.

Asije arrin ta pushojë sherrin mes vëllezërve dhe e merr Mustafain në dhomë. Familja Kaleli dalin për pazar në qendër. Aty gratë nisin të flasin për Nefesin. Merxhan bëhet xheloze kur sheh familjen Kaleli me Nefesin. Tahir e merr Nefesin nga pazari dhe i kërkon llogari. Nefes i tregon Tahirit se prej 8 vitesh nuk ka dalë nga shtëpia.

Tahir mbushet me urrejtje për Vedatin dhe i dhimbset Nefesi. Vedati udhëton natën për në Syrmene dhe me vete ka armë. Prania e Nefesit nis sherrin në familje. Nefes vendos të largohet pasi ofendohet nga e ëma e Tahirit.

Tahir i thotë Nefesit të flejë edhe një natë në shtëpinë e tij dhe të nesërmen do e nisë për udhëtim. Nefes dhe Tahir nuk i zë gjumi nga mendimet. Vedat arrin në shtëpinë e Tahirit natën vonë. Ai dhe njerëzit e tij bastisin shtëpinë Kaleli por nuk e gjejnë Nefesin. Ajo ia ka mbathur me djalin.

LEXO TE PLOTE