Connect with Us

Ushqimi dhe Instagrami/ A ndikojnë këto dy faktorë në ngrohjen globale?

Life Style

Ushqimi dhe Instagrami/ A ndikojnë këto dy faktorë në ngrohjen globale?

Publikuar

-

Mbetjet ushqimore janë një risk për ngrohjen globale dhe shumë njerëz po ndikojnë në këtë fakt.

Këtë e kemi hasur edhe në rrjetet sociale, ku shumë përdorues të Instagramit apo blogerët për të treguar dhe reklamuar jetën e tyre, mbushin tavolinën plot me ushqime të ndryshme.

Dhe të gjitha këto bëhen për një foto sa më të bukur.

Disa porositin shumë më shumë nga çfarë hanë dhe më pas shumica e ushqimeve përfundojnë në plehra.

Sigurisht që ka njerëz të tjerë që porositin aq sa duhet, ndërsa shumë të tjerë mendojnë se e kanë për detyrë të bëjnë kritika për të përmirësuar menutë e restoranteve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE