Connect with Us

“Dhomë gjumi e vdekur”/ Zbulohet shkaku kryesor i mungesës së marrëdhënieve seksuale tek një çift

Kuriozitete

“Dhomë gjumi e vdekur”/ Zbulohet shkaku kryesor i mungesës së marrëdhënieve seksuale tek një çift

Publikuar

-

shenjat qe thyejne zemra

Faqja online “BodyLogicMD” ka kryer një studim së fundmi rreth mungesës së marrëdhënieve seksuale e cila është kthyer në një gjë tepër të zakontë mes çifteve dhe shkaqet janë të shumta.

Nga përgjigjet e tyre rezultoi se 51% kanë treguar se magjia në marrëdhënien e tyre seksuale përfundoi pas një viti.

Ndërsa pjesa tjetër e njerëzve që morën pjesë në studim, kanë treguar se mungesa e seksit ka ardhur midis afatit kohor 1-5 vite.

Sipas studimit shkak për mungesën e seksit janë disa arsye dhe zanafilla nis nga zyra.

Ata shkruajnë se pas një dite të lodhshme dhe të stresuar në zyrë nuk kanë më asnjë dëshirë për të qëndruar me partnerin dhe të kryejnë marrëdhënie.

Mbingarkesa është faktori kryesor, prandaj bëni kujdes nëse dëshironi një marrëdhënie të shëndetshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE