Connect with Us

Bën shqiponjën në mes të Rusisë/ Këngëtarja bën krenarë të gjithë shqiptarët

Kryesore Show Biz

Bën shqiponjën në mes të Rusisë/ Këngëtarja bën krenarë të gjithë shqiptarët

Publikuar

-

Inis Neziri është një nga emrat më të rinj të këngëtarëve në Shqipëri. Edhe pse nuk ka qëlluar ta shohim në videoklipe apo shumë aktive në muzikë, Inis ka treguar se mbart vlera shumë të mëdha si këngëtare.

Këngëtarja së fundi është bërë pjesë e një eventi shumë të rëndësishëm muzikor “New WaWe Festival 2019” që po mbahet në Sochi të Rusisë.

Për dy netë radhazi Neziri ka arritur të fitojë shumë duartokitje dhe vlerësime nga juria për vokalin e saj të mrekullueshëm.

Gjatë prezantimit të saj, ajo ka bërë simbolin që bën krenarë të gjithë shqiptarët, shqiponjën, ndërkohë që mban dhe flamurin tonë kombëtar.

Le të kujtojmë që Inis Neziri ishte pjesë e “Kënga Magjike” në edicionin e kaluar në bashkëpunim me Flori Nazifi me këngën “Fli në krahët e mi”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovison Kosovo🇽🇰 (@eurovision.kosovo) on

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Momente emocionuese/ Dalin pamjet nga dasma luksoze e Bleros dhe Afronës

Publikuar

-

Nga

Këngëtari Blero Muharremi dhe modelja Afrona Dika kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë mbrëmjen e sotme.

Ata kanë zgjedhur bregdetin dhe perëndimin e diellit për tu betuar për dashuri të përjetshme.

Ndësra në sy bie ambienti i dekoruar me lule të bardha në hapësirë. Nusja shkoi drejt altarit e shoqëruar nga i ati, një moment ky tepër emocionues.

Blero u shoqërua nga princesha e tij Tara, vajza nga martesa e parë me Teutën.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Showbizi Online (@showbizi_online) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by revistawho.com (@revistawho) on

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“A është ditëlindja ime?”/ Shihni si e presin Taynën në New York

Publikuar

-

Nga

Tayna është një nga reperet shqiptare më të famshme dhe më të komentuara në mediat rozë. Këngët e saj janë më të dëgjuarat në kanalin muzikor Youtube dhe numëron rreth 1 milionë ndjekës në rrjetet sociale.

Duket se reperja nuk pëlqehet vetëm nga shqiptarët por edhe jashtë kufijve. Ditën e sotme reperja ka ndarë në instastory dhuratat e shumta që ka marrë nga fansat në Neë York.

“A është ditëlindja ime”, shkruan ajo në foton ku shihen dhurata të ndryshme.


LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

I thanë “po” njëri-tjetrit/ Blero dhe Afrona kurorëzohen në martesë

Publikuar

-

Nga

Për javë me radhë është folur për dasmën madhështore të këngëtarit Blero Muharremi dhe bashkëshortes së tij, Afrona Dika.

Në një perëndim shumë romantik të diellit Afrona dhe Blero kurorëzuan dashurinë e tyre 5 vjeçare në martesë.

Pranë detit dhe në ambientin e dekoruar me lule të bardha gjithçka duket si në përrallë.

Afrona kishte veshur një fustan të bardhë në stil princeshe, shoqëruar me një vello të gjatë. Ndërsa Blero kishte zgjedhur një kombinim bardhë e zi, duke hequr dorë nga kostumet klasike një ngjyrëshe.

LEXO TE PLOTE