Connect with Us

Klloun i frikshëm dhe i përgjakshëm/ Njihuni me filmin më të frikshëm në histori

Life Style

Klloun i frikshëm dhe i përgjakshëm/ Njihuni me filmin më të frikshëm në histori

Publikuar

-

Seria e tij e parë i ka ngelur në mendje cdo personi që e ka parë me ngjarjet që zhvillohen brënda tij. Por të gjithë po prisnin serinë e dytë dhe tashmë ndodhet në kinematë e botës.  “IT: kapitulli 2”, seria që do të pasojë filmin që konsiderohet si më i frikshmi i zhanrit horror të të gjitha kohërave.

Studioja në pronësinë e Warner Bros, shfrytëzoi natën e prezantimeve në tubimin më të madh të fansave të kulturës pop në botë, për të treguar se e ka përmbyllur filmin që bazohet në një novel të 1986-s të Stiven King, për një klloun të frikshëm, që fshihet në gjirize duke ushqyer makthet më të këqija të fëmijëve.

Adaptimi u nda në dy pjesë nga regjisori Andy Muschietti; pjesa e parë u publikua në 2017-n duke mbledhur plot 700 milionë dollarë arkëtime. Ndërsa seria e dytë, që do të dalë më 6 shtator, sjell në rolet kryesore Jessica Chastain dhe James McAvoy-n si versionet e rritura të fëmijëve të përndjekur, që rikthehen në qytetin e tyre të frikshëm, 27 vite më vonë, për tu’ përballur me kllounin e frikshëm.

Të tjera momente kyçe të Comic-Con në San Diego, do të jenë edhe seria e pritshme Batëomen, terminatori i ri që rikthen Arnold Shvarzeneger-in, StarTrack-un që vjen me Patrick Steëart si edhe një ribashkim i Game of Thrones. Marvel Studios po ashtu pritet të zbulojë detaje për setin e ri të filmave të tij me superheronj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE