Connect with Us

Studimi që po bën xhiron e rrjetit/ Nëse “vetëkënaqeni” rregullisht, mund të jeni më të suksesshëm në jetë

Kuriozitete

Studimi që po bën xhiron e rrjetit/ Nëse “vetëkënaqeni” rregullisht, mund të jeni më të suksesshëm në jetë

Publikuar

-

Nëse masturboheni rregullisht, keni gjasa të jeni më të suksesshëm në jetë. Në këtë përfundim kanë arritur disa ekspertë nga faqja online “Univia” të cilët thanë se personat që vetëkënaqen rregullisht, kanë më shumë mundësi të bëhen menaxherë.

Në këtë hulumtim morën pjesë 1012 persona, të cilët u pyetën për jetën e tyre private dhe zakonet personale.

Sipas studimit, personat që e kryenin më shpesh këtë “zakon”, ishin më të prirur për të mbajtur poste drejtuese dhe të fitonin paga më të larta.

Studiuesit theksuan se vetëkënaqja e rregullt mund të çojë në rritje të vetëbesimit dhe në këtë mënyrë ju do të jeni të aftë për t’i kërkuar punëdhënësit tuaj për atë që realisht meritoni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE