Connect with Us

Sfida që po “tërbon” rrjetin/ A mund të gjeni këlyshin e fshehur mes qenve në këtë foto?

Kuriozitete

Sfida që po “tërbon” rrjetin/ A mund të gjeni këlyshin e fshehur mes qenve në këtë foto?

Publikuar

-

Iluzionet optike po shpërndahen gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale. Së fundmi një ushtrim, që ju nxit të gjeni një këlysh mes një tufe qensh të rritur, është shpërndarë së fundmi në rrjet.

Sipas ekspertëve, personi me sy dhe mendje më të mprehtë mund ta zbulojë qenushin brenda 15 sekondave.

Ndërsa, sipas krijuesve të ushtrimit, personit mesatar i duhen të paktën 21.2 sekonda për ta përfunduar sfidën.

I vogli është fshehur me qëllim, mes dy të rriturve që kanë të njejtën ngjyrë, në mënyrë që të jetë sa më i kamufluar për të mos u zbuluar me shikimin e parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: