Connect with Us

“Jam e tmerruar”/ Aktorja e famshme “shokon” internetin me produktet e kujdesit ndaj fytyrës

Kryesore Show Biz

“Jam e tmerruar”/ Aktorja e famshme “shokon” internetin me produktet e kujdesit ndaj fytyrës

Publikuar

-

Aktorja e njohur hollivudiane Bella Thorne, është gjithmonë në qendër të vëmendjes.  Pas fotove nudo që publikoi vetë,  tani ka shokuar internetin me rutinën e saj të kujdesit ndaj fytyrës.

Përmes një videoje në You Tube, Bella tregoi se ka një fytyrë të yndyrshme, por thjesht nuk i duket.

Një scrub të përgatitur vetë në shtëpi, për të cilin fansat thonë se është një makth.

Bella e bën scrub-in me limon, sheqer dhe vaj ulliri. Këtë kombinim e spërkat kudo në fytyrë. Pasi e masazhon, tregon se ndjen që fytyrën e ka “gjallë” sërish dhe shumë herë më të butë se më parë.

Pas aplikimit të scrub-it, Thorne përdor një maskë të bërë me vaj kokosi, mjalt dhe qershia. Ah dhe jo, në fund nuk vendos hidratant. Ndonëse ajo është shumë e lumtur me rutinën e saj,  ndjekësit e saj ishin praktikisht kështu:

“Vetja e saj e plakur s’do ta pëlqejë fare këtë.

Bella po na mëson si ta torturojmë fytyrën

Limon dhe sheqer? O Zot, makth për fytyrën time. Nuk përdor as hidratant? Prandaj fytyra jote është ashtu motër!

Jam e tmerruar! Është rutina më e keqe që kam dëgjuar ndonjëherë!

Kurrë mos vendos limon në fytyrë.  Kurrë!”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: