Connect with Us

Nuk flejnë më bashkë, çfarë po ndodh realisht me martesën e Donald Trumpit?

Blog

Nuk flejnë më bashkë, çfarë po ndodh realisht me martesën e Donald Trumpit?

Publikuar

-

Martesa e Donald Trump me Melania Knavs, një ish-modele me origjinë sllovene, ka qënë objekt kurioziteti shumë kohë përpara se çifti të transferohej në Shtëpinë e Bardhë. Ekspertët e gjuhës së trupit, kanë analizuar shpeshherë nga distanca marrëdhënien mes të dyve. Vetëm koha do të tregojë nëse martesa mes Donaldit dhe Melanisë, mund t’i rezistojë presionit nga një vëmendje dhe mbikëqyrje e tillë nga opinioni publik.

“Jo tani, Donald!”

Në majin e vitit 2017, Donald Trump, ndërmori vizitën e tij të parë jashtë vendit që nga marrja e detyrës. Sapo mbërritën në Riad të Arabisë Saudite, presidenti Trump u përpoq t’i kapte dorën  zonjës së parë. Melania e refuzoi, duke harruar siç duket praninë e dhjetëra kamerave. Ajo kreu të njëjtin gjest kur ata arritën në Uashington, ditën e inaugurimit presidencial.

Sipas fjalëve të Melania dhe Donald Trump, martesa e tyre është perfekte

“Ne nuk kemi zënka. Nuk biem dakord për shumë gjëra, por kjo nuk na prish punë. Debatet i bëjnë shumë mirë një marrëdhënieje”- është shprehur Melania Trump gjatë një interviste me gazetaren Greta van Susteren të Huffington Post. 

Ndërkohë Donald Trump u shpreh kështu në emisionin e gazetari të njohur amerikan Lerri King: ”Ne nuk kemi pasur asnjëherë ndonjë sherr. Merremi vesh shumë mirë”- tha ai. Është e pamundur që kjo të verifikohet nga jashtë. Por historia e gjatë e Donaldit me zënkat publike – veçanërisht me 2 ish-gratë e tij – e bëjnë tejet të dyshimtë këtë pretendim. 

Ata u ndanë përkohësisht 19 vite më parë

Në janarin e vitit 2000, Donald Trump konfirmoi për “The New York Times” se ai dhe Melania Knavs ishin ndarë. Këtë njoftim, ai e bëri në mënyrën më ekzibicioniste të mundshme: i rrethuar nga disa modele në një festë prezantuese të Miss USA. Më vonë, Melania e pranoi se shkëputja kishte ndodhur pjesërisht, për shkak të Donald Trump po merrte në konsideratë kandidimin për president. 

“Ne u ndamë për disa muaj, jo shumë kohë. U kthyem sërish bashkë”- tha ajo. Por sipas fotografit të industrisë së modës, Metju Atanian, një mik i vjetër i Melanias, çifiti u nda pas tradhëtive të njëpasnjëshme të Donaldit.  

A është e tyrja një martesë me leverdi nga të dyja anët?

Sipas revistës së njohur “Vanity Fair”, Donald Trump u takua me Melania Knavs në vitin 1998 në një festë, ku ai ishte zyrtarisht i shoqëruar me norvegjezen Selina Midëllfart. Kur ajo shkoi një moment në banjo, Donald i dha Melanisë numrin e tij, dhe ata u takuan disa ditë më vonë.

Burimet pranë të dyve, pretendojnë se lidhja mes tyre ishte shumë e përshtatshme. 

Donald mori një grua të re tërheqëse me vlerat tradicionale, dhe pavarësinë asaj që ai po kërkonte, dhe vetë Melania që është rreth 24 vite më e vogël, mund të ketë parë disa avantazhe. “Ajo u lidh me Donaldin në kohën e duhur. Kishte mbetur thuajse pa para, dhe po mendonte të rikthehej në Slloveni”- i tha një burim “The New York Post”.

150 mijë dollarë në ditë, për sigurinë e Melanisë dhe djalit të saj

Sipas The Hill, departamentit të polisisë së Nju Jorkut i kushtoi 127-146 mijë dollarë në ditë, mbrojtja e Melani Trump dhe djalit të saj. Pra që nga dita e zgjedhjeve në vitin 2017, deri në ceremoninë e inaugurimit më 20 janar 2017, kostoja totale e sigurisë së zonjës së parë të vendit arriti në 24 milionë dollarë. 

Donald dhe Melani, nuk flejnë bashkë prej kohësh

Ky mund të cilësohet si një spekulim i pastër, por në dritën e të gjitha çudive të tjera në martesën e Trumpit, asgjë nuk mund të kosiderohet e pamundur. Dhe kjo është një praktikë e zakonshme midis shumë çifteve. “US Weekly” raportoi disa kohë më parë, duke iu referuar burimeve pranë çiftit, se Melani Trump “refuzon të ndajë një shtrat me Donald, madje edhe në raste të rralla kur ata flenë në të njëjtin qytet”. 

Burimi e përshkroi këtë praktikë si “shumë mbretërore”. Cili mund të jetë shkaku? Kushedi, ndoshta Donald gërhet shumë kur fle, apo ndoshta flokët e tij të çuditshme e gudulisin nën hundë Melanian, dhe e lënë zgjuar gjatë gjithë natës.

Përvjetorët, nuk duket se kanë ndonjë rëndësi në martesën e Donald Trump

“The Wall Street Journal” raportoi më 12 janar 2018, se përvjetori i 13-të i martesës mes Melani dhe Donald Trump, kaloi në heshtje. CNN raportoi se nuk pati asnjë postim në Tëitter, Instagram, dhe asnjë darkë private në axhendën e presidentit”. Presidenti thuhej se u mjaftua vetëm me një dhuratë simbolike. 

Ç’thonë ekspertët e gjuhës së trupit?

Interpretimi se si reagon apo nuk reagon Melani Trump në publik ndaj Donald Trumpit, është shndërruar në një mani me vete. Për shembull, në një tubim në shkurt 2017, Melani bën një gjest nervoz  kur Donald i preku krahun. Një eksperti arriti në përfundimin se Melania ishte shumë nervoze, dhe nuk donte të merrte fjalën, ndërsa një ekspert tjetër, theksoi se mes të dyve “nuk ka dashuri”./ Përshtatur nga CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Blog

Studimi/Pirja e paracetamolit gjatë shtatëzanisë, i bën fëmijët hiperaktivë, dhe u shkakton probleme me përqendrimin

Publikuar

-

Nga

Një studim i ri nga Universiteti i Bristolit në Britaninë e Madhe, u shtohet provave që lidhen me efektet e mundshme anësore nga pirja e e paracetamolit gjatë shtatëzanisë. Hulumtimi i botuar në revistën “Paediatric and Perinatal Epidemiology”, shqyrtoi nëse ka ndonjë ndikim mes pirjes së paracetamolit në mesin e shtatzënisë, dhe sjelljes së pasardhësve […]

LEXO TE PLOTE

Blog

Dilema/Për sa orë gjumë kemi nevojë?

Publikuar

-

Nga

Kur kemi qenë fëmijë, mund të kemi protestuar dhjetëra here, duke mos dashur të flejmë në drekë. Por si të rritur, e dimë se gjumi është jetik për mirëqenien tonë. Shekspiri e quante gjumin “banjën e ëmbël pas një pune raskapitëse, balsamin e mendjeve të lënduara, ushqimin kryesor në jetë”. Përtej shprehjeve poetike, gjumi është […]

LEXO TE PLOTE

Blog

Pse ndikon drita e Hënës së plotë mbi gjumin tonë?

Publikuar

-

Nga

Shumë njerëz thonë se kur Hëna është e plotë, ata qëndrojnë zgjuar, ose e kanë të vështirë të flenë normalisht. Tashmë një studim i fundit, i publikuar në revistën “Current Biology”, i mbështet pretendimet e tyre. Në një studim të vogël të 33 njerëzve, studiuesit zbuluan se fazat e Hënës, ndikojnë në cilësinë e gjumit […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: