Connect with Us

Horoskopi ditor 2 shtator 2019/ Dashuria dhe puna, zbuloni si do të jetë kjo ditë për ju

Life Style

Horoskopi ditor 2 shtator 2019/ Dashuria dhe puna, zbuloni si do të jetë kjo ditë për ju

Publikuar

-

Dashi

Dashuria: Do të jeni të lumtur me situatën tuaj aktuale sentimentale, deri në atë pikë sa që pothuajse do të duket sikur po jetoni një ëndërr. Sidoqoftë, mbani këmbët në tokë dhe kujdesuni për marrëdhëniet në çdo aspekt. Beqarët do duhet të punojnë për të bërë njohje të reja.

Puna: Sot do të keni shumë kënaqësi në vendin e punës që do t’ju lejojnë të rritni fitimet tuaja.

Demi

Dashuria: Një moment pozitiv për sferën sentimentale, do të keni mundësi të zhvilloni projekte të reja për të konsoliduar marrëdhëniet. Edhe për zemrat e vetmuara është një kohë e mirë, veçanërisht për ata që shpresojnë të gjejnë personin e duhur do të kenë shumë mundësi për të pasur sukses.

Puna: Shumë punë për të bërë do t’ju bëjnë nervoz dhe argumentues gjatë diskutimeve me kolegët tuaj.

Binjakët

Dashuria: Një ditë e vendimeve të rëndësishme për Binjakët, por disa do të duhet të gjejnë mënyra për të sqaruar një lidhje dashurie. Beqarët do jenë në shoqëri të mirë sot, të gatshëm të hapin zemrat e tyre për emocione të reja.

Puna: Ditët e mëparshme ju kanë lodhur dhe mendimi se duhet të përballeni me angazhime të reja ju bën të ndiheni keq.

Gaforrja

Dashuria: Sot ju mund t’i jepni entuziazmin tuaj me gjeste të vogla që do t’i drejtoheni të dashurit tuaj. Venusi ofron shumë mundësi për zemrat e vetmuara për të gjetur shpirtin binjak, është e përshtatshme që të përfitoni nga kjo!

Puna: Fitimet e kësaj dite do të jenë më shumë se diskrete dhe puna do të zhvillohet me një ritëm të rregullt.

Luani

Dashuria: Nëse keni pasur një krizë në çift, përpiquni të mos jeni argumentues dhe sigurohuni që ngjarjet të ndjekin rrjedhën e tyre. Hapeni dialogun nëse doni që historia juaj të funksionojë. Beqarët do kenë takime interesante, të cilat mund të jenë vendimtare për dashurinë.

Puna: Sot do të keni mundësi të kapni ditët e mëparshme dhe do të keni mundësi të merrni rezultate të kënaqshme.

Virgjëresha

Dashuria: Planet do të jenë në një aspekt pozitiv, çiftet janë në marrëveshje dhe gjithçka duket se shkon në rrugën e duhur. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime të reja, edhe nëse nuk ka të ngjarë të jenë të rëndësishme, por mund të jetojnë flirte të këndshme.

Puna: Faza e punës vazhdon të mbështetet në bashkëpunime që do të rezultojnë të frytshme me kalimin e kohës.

Peshorja

Dashuria: Sot do të jeni në humor të keq, por fatmirësisht në mbrëmje gjithçka do të kthehet në favorin tuaj dhe do të keni mundësi të gjeni përsëri buzëqeshjen. Afërsia e një të dashuri mund të bëjë mrekulli! Beqarët do kenë shumë mundësi të rëndësishme për të jetuar me entuziazëm!

Puna: Do të ketë mundësi të mira pune për shumë nga shenja, lajmet e mira në fushën profesionale mund të vijnë në mbrëmje.

Akrepi

Dashuria: Një fillim i mbarë i ditës për ata që kanë lindur nga shenja, kushdo që ka një lidhje me të cilët ka shumë, do të jetojë momente fantastike. Beqarët, nga ana tjetër, do të duhet të zgjedhin edhe një herë miqësitë dhe t’i mbajnë larg ato që nuk ia vlen të ndjekin.

Puna: Kushdo që ka një aktivitet sot do të ketë të ardhura të shkëlqyera dhe mbase të rifillojë disa projekte që i kishte lënë mënjanë.

Shigjetari

Dashuria: Nëse keni disa probleme, do të duhet të përpiqeni të kuptoni nëse ato janë të zgjidhshme ose nëse është koha për ta kthyer faqen. Beqarët nuk do të luftojnë për të pushtuar njerëz për të jetuar aventura të reja.

Puna: Situata juaj financiare është e mirë dhe është koha e duhur për t’i dhënë jetë projekteve të reja që dëshironi të arrini.

Bricjapi

Dashuria: Duke filluar nga kjo ditë ju mund të përjetoni emocione të reja në një qetësi të përsosur. Ju mund të merrni pak kohë për t’i kushtuar jetës suaj private dhe rifitoni kontrollin e marrëdhënies tuaj. Zemrat e vetmuara do të bëjnë shumë njohje të reja dhe do të gjejnë dikë që do t’i mbajë të shoqëruar!

Puna: Po vijnë zhvillime të reja të punës, mund të ketë përparime në karrierë për ata që kanë arritur qëllime.

Ujori

Dashuria: Një moment reflektimi do t’ju japë një mënyrë për të përfituar nga marrëdhëniet tuaja. Mos kini frikë të merrni vendime drastike në lidhje me një marrëdhënie që nuk është e drejtë. Beqarët, nga ana tjetër, do të jenë në gjendje të provojnë takime magjike dhe të jenë në gjendje të befasojnë ata përreth tyre.

Puna: Do të jetë një ditë e ngarkuar për vendasit e shenjës për shkak të sasisë së punës që do të duhet të përballojnë.

Peshqit

Dashuria: Në dashuri mund të ketë ndryshime të mëdha, veçanërisht nëse diçka nuk shkon mirë  me personin pranë jush. Ata që kanë një lidhje për ca kohë mund të vendosin të shkojnë dhe të jetojnë së bashku. Beqarët do kenë shumë për të bërë nëse duan të bëjnë pushtime.

Puna: Në fushën profesionale sot do të ketë kënaqësi të mëdha, fitimet mund të rriten përtej pritjeve.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi ditor 21 shtator 2019/ Puna dhe dashuria, zbuloni surprizat e fillimit të fundjavës për ju

Publikuar

-

Nga

Dashi

Dashuria: Dita e nisur mund të jetë një pikë kthese për ju. Që në mëngjes mund të ketë risi të habitshme, tranziti i Venusit në një aspekt pozitiv mund t’ju japë një nxitje shtesë. Beqarët do kenë shumë karta për të luajtur.

Puna: Ata që kanë një biznes të pavarur sot mund të kenë mundësi të tjera të mira për të qenë më të suksesshëm.

Demi

Dashuria: Dyshime të forta mund të lindin në dashuri, mos harroni se gjërat do të jenë më mirë nëse ka më shumë disponibilitet nga ana e partnerit/es. Fillimi i ditës premton të jetë shumë interesant për beqarët, mundësi të reja për tu rikthyer në lojë.

Puna: Disa nga ju mund të punojnë për një kompani të re ose të fillojnë një biznes të ri. Gjërat do të fillojnë mirë.

Binjakët

Dashuria: Sot mund të mbështeteni në ndjeshmërinë dhe intuitën tuaj për të kuptuar më mirë qëndrimin e personit që keni pranë jush. Ka shumë beteja për të cilat po luftoni në këtë fazë. Beqarët do rrethohen nga njerëz që nuk janë të sinqertë.

Puna: Nëse keni vendosur të parashtroni një ide tuajin, do të duhet të përdorni të gjithë diplomacinë tuaj për ta realizuar atë.

Gaforrja

Dashuria: Yjet e kësaj dite do të jenë interesante për ndjenjat. Për ca kohë edhe çiftet më solide kanë pasur diskutime dhe janë larguar. Nëse jeni beqar dhe doni të filloni një histori do të favorizoheni.

Puna: Ju dëshironi të dilni në punë, e cila në javët e ardhshme do të kthehet të jetë protagonisti absolut i mendimeve tuaja.

Luani

Dashuria: Një ditë e rëndësishme hapet posaçërisht për ata që janë tashmë në çift, ndjenjat janë intensive dhe të ndërsjella. Në funksion të planeve për të ardhmen. Disa konfuzione mbretërojnë në mendjen e beqarëve, kështu që problemet shumohen.

Puna: Do të duhet të keni kujdes që të mos humbni kohë për përfitime të vogla. Dikush do të duhet të vendosë portofolin e tij.

Virgjëresha

Dashuria: Do të jetë një ditë plot pasiguri. Në dashuri duhet shumë tolerancë, ata që kanë një histori për një kohë të gjatë shpesh do të ndjehen të lënë jashtë. Nëse jeni beqarë, duhet të mbani mend se do të thirreni për të bërë zgjedhje të shkëlqyera edhe në fushën sentimentale dhe ky moment po afron.

Puna: Shumë prej jush tashmë po zbatojnë plane veprimi për projekte të reja që do të dalin në dritë.

Peshorja

Dashuria: Do të duhet të jeni të kujdesshëm sepse sot do të hasni diskutime të papritura dhe ngjarje të papritura. Mundësi të mëdha për ata që kanë patur një krizë në çift. Nëse jeni beqarë, yjet do të jenë në gjendje të gjurmojnë rrugën, por do të duhet të jeni ju ata që të shfrytëzoni mundësitë.

Puna: Nga sot, Mërkuri do të fillojë një tranzit mjaft interesant për ju. Ka të ngjarë që shumë prej jush të rikuperohen profesionalisht.

Akrepi

Dashuria: Sot ata do të jenë yje të rëndësishëm për ju në dashuri. Për ata që duan të jetojnë një histori të re, do të ketë mundësi që të ndryshojnë rrënjësisht rrjedhën e gjërave. Zemrat e vetmuara do të kenë kushte në favor të tyre për tërheqje.

Puna: Për ata që po planifikojnë të ardhmen e tyre mirë, do të vijnë suksese të mëdha.

Shigjetari

Dashuria: Disa mund të kenë dyshime në dashuri. Njerëzit që kanë pasur një shpërthim papritmas mund të pësojnë nostalgji ose zhgënjim. Beqarët do duan të vazhdojnë me një person intrigues.

Puna: Mundësi të mira për ata që kanë vendosur të ndryshojnë profesionin. Shumë prej jush do të jenë të zënë duke bërë gjëra të rëndësishme në lidhje me biznesin.

Bricjapi

Dashuria: Vala e forcës së madhe vazhdon të zhvillohet, veçanërisht në ditët në vijim. Venera do të kthehet në aspektin pozitiv dhe do të ketë momente të paharrueshme në dashuri. Beqarët do të duhet të presin pak më shumë për të gjetur shpirtin e tyre binjak.

Puna: Fillon një kohë më e qetë për punë, shfrytëzojeni lehtë dhe do të jeni shumë të kënaqur me rezultatet.

Ujori

Dashuria: Është një ditë sentimentale e rikuperimit dhe yjet kanë parashikuar për ju një rifillim më të mirë në dashuri. Ndjenjat shpejt mund të shpërblehen. Mundësi të reja për të takuar njerëz të rinj për beqarët, një mbrëmje e paharrueshme.

Puna: Projektet e vazhdueshme po përparojnë dhe pas pushimeve ju keni rifilluar shkëlqyeshëm. Perspektiva të shkëlqyera në horizont.

Peshqit

Dashuria: Hëna në shenjën tuaj do t’ju japë një gjallëri më të madhe dhe gjithashtu do të keni një parajsë pozitive për ndjenjat. Kushdo që ka filluar një lidhje të re gjatë verës, mund ta vazhdojë atë me të mirat e yjeve. Për beqarët gjatë rrugës, shumë surpriza të bukura.

Puna: Situata profesionale është shumë e lodhshme, shumë prej jush kanë filluar një rrugë të re dhe duhet të vazhdojnë.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Tahir mëson për torturat që Vedat i bënte Nefesit/ Ja çfarë do të ndodhë nesër ne serialin “Lot në Detin e Zi”

Publikuar

-

Nga

Vedat kërcënon miqtë e Tahirit për të mësuar vendndodhjen e tij. Tahir shkon në shtëpinë e Merxhanit për të kërkuar ndihmën e Nazarit. Merxhan mendonte se Tahir kishte ardhur për të dhe zhgënjehet. Mustafa kërkon të mësojë nga Asija vendndodhjen e Tahirit. Jit bën një vizatim ku tregon momentin në të cilin Tahir po i jepte frymë Nefesit.

Xhaxha Osmani e keqkupton vizatimin dhe Nefes i tregon çfarë ndodhi. Nazar është infermiere prandaj Tahir i kërkon të mjekojë gishtat e Nefesit. Vedat mban peng mikun eTahirit por ai nuk i tregon vendndodhjen.

Një nga njerëzit e Vedatit telefonon Ejshanin dhe i tregon që Vedat ka ndërmend të përlyejë duart me gjak. Ejshan vendos të shkojë në Syrmene. Nazar i thotë Nefesit se duhet të shkojë tek doktori për gishtat ndryshe do bëhet gangrenë.

Mustafa shkon në shtëpinë e xhaxha Osmanit por ai nuk e lejon të hyjë brenda dhe mbron Nefesin. Mustafa shkon i nxehur në shtëpi por Asije arrin ta qetësojë me nazet e saj. Vedati mëson se Nefes dhe Tahir ndodhen në shtëpinë e xhaxha Osmanit.

Ai shkon atje por nuk i gjen. Nefes dhe Tahir kanë shkuar në një shtëpi të vjetër. Vedati mban peng xhaxha Osmanin. Nefes i tregon Tahirit historinë e jetës së saj. Ajo i tregon se babai e shiti tek Vedati dhe ka duruar torturat e tij prej vitesh.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Zona më problematike e trupit/ Si mund të ulni kilogramët e shumtë rreth barkut

Publikuar

-

Nga

pale barku

Kilogramët e shumtë rreth barkut janë zona më e vështirë e trupit dhe duhet shumë kohë për t’i hequr. Sipas ekspertëve, ka pesë lloje të caktuara te obeziteti abdominal, ku secila prej tyre shkaktohet nga një arsye e veçantë dhe që sigurisht kërkon dietë dhe ushtrime specifike. Ndaj identifiko llojin e barkut të krijuar dhe më pas përshtat një strategji të saktë për rënien në peshë.

Peshohu vetëm një herë në jave dhe mos e humb besimin në vete. Trupi njerëzor ka nevojë për shumë elemente, vitamina, karbohidrate dhe yndyrna. Nëse përjashton ndonjërën prej tyre, dije se dieta do të të sjellë më shumë probleme sesa përfitime.

Stresi është armiku numër një i një trupi të tonifikuar. Kjo për vetë faktin se niveli i lartë i hormonit të stresit, kortizoli promovon krijimin e dhjamit. Përpiqu të jesh e qetë dhe të vendosësh ekulibrat në jetë.

Arsyeja e fundit, por jo më pak e rëndësishmja është Polycystic ovary syndrome (PCOS), e cila konsiston në prezencën me shumicë të hormoneve mashkullore në trupin e një gruaje. Një gjendje e tillë shkakaton probleme me menstruacionet, me të mbeturit shtatzënë, rrezik për diabet dhe mbipeshë. Edhe nëse ia del të humbasësh kilogramë, me PCOS- në rrezikon t’i shtosh sërish, ndaj bën mirë të konsultohesh me një mjek.

LEXO TE PLOTE