Connect with Us

Prekëse/ Dita e fundit e jetës, drejtuesit e ambulancës i plotësojnë dëshirën babait të katër fëmijëve

Kuriozitete

Prekëse/ Dita e fundit e jetës, drejtuesit e ambulancës i plotësojnë dëshirën babait të katër fëmijëve

Publikuar

-

Drejtuesit e një ambulance, i plotësuan dëshirën më të madhe një familjeje në Australi.

Në një vjetorin e vdekjes së Chris Shaw, bashkëshortja dhe fëmijët janë kujtuar edhe për ata që e lejuan të babain e tyre shkonte në plazhin e tij të preferuar në ditët e fundit të jetës.

Shaw ishte duke udhëtuar me autoambulancë për në shtëpi, në mënyrë që të mos i kalonte ditët e fundit në spital.

Por, rrugës ai kërkoi nëse mund të shihte plazhin Burns në Perth edhe një herë të fundit.

Të prekur nga kërkesa e tij, drejtuesit e autoambulancës ndërruan rrugë dhe e çuan babain e katër fëmijëve që të shihte detin për herë të fundit.

Dy javë më pas, Shaw ndërroi jetë më 31 gusht, pasi ishte diagnostikuar me një formë agresive kanceri në stomak.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE