Connect with Us

Facebook “kopjon” sërish Instagram? Ja cili është ndryshimi drastik i rradhës

Life Style

Facebook “kopjon” sërish Instagram? Ja cili është ndryshimi drastik i rradhës

Publikuar

-

Rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë bërë tepër të ngjashëm kohët e fundit. Dhe këtë e vërteton ndryshimi drastik i fundit nga Facebook i cili po merret për ti dhënë fund stresit tek përdoruesit të cilët konkurrojnë me njëri tjetrin për numrin e pëlqimeve që marrin në postime.

Instagram tashmë po e teston këtë opsion në 7 shtete përfshirë Kanadanë dhe Brazilin, duke i treguar përdoruesve vetëm disa emra të miqve të përbashkët që e kanë pëlqyer atë postim.

Një nga inxhinierët e kompanisë së Facebook Jane Manchun Wong zbuloi se po punohet për heqjen e pëlqimeve dhe kjo fillimisht do të shfaqet vetëm për përdoruesit që e kanë të shkarkuar aplikacionin e Facebook në pajisjet Android.

Por pavarësisht se kompania e ka konfirmuar këtë risi, nuk është zbuluar akoma se kur do të ndodhë. Facebook shprehet se kjo do të ndodhi gradualisht dhe do të analizojnë me kujdes dhe reagimet e përdoruesve lidhur me këtë risi që ata po synojnë të sjellin.

Gjithashtu kompania e Facebook lajmëron se do të tërhiqet nga ky opsion i ri nëse do të ndikojë për keq tek të ardhurat e bizneseve nga reklamat në këtë rrjet social.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Financat dhe Puna/ Horoskopi sipas astrologes së famshme Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Tani që Jupiteri po vendoset në krye të listës tuaj, ju po ndjeni se po rriteni shumë profesionalisht. Demi Tani që jupiteri ka hyrë në Bricjap ju do të keni një sukses të madh në çështjet ligjore. Binjakët Ky ka qenë një vit shumë i suksesshëm përsa i përket financave dhe të ardhurat do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zejnep rikthehet për të marrë Ojkyn, Demir merr vendimin rreth saj/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ojky pyet tezen nëse është sëmurë. Zejnep nuk i tregon Ojkyt për sëmundjen. Demir zihet me Zejnepin dhe kërkon të dijë pse ajo është rikthyer për ta marrë Ojkyn. Zejnep sillet si e penduar që e ka braktisur Ojkyn. Demir vendos që Zejnep të jetojë me to përkohësisht në mënyrë që Ojky të mos largohet […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE