Connect with Us

“Bota ka ndryshuar përgjithmonë”/ Rita Ora jep mesazhin domethënës për të rinjtë dhe rrjetet sociale

Kryesore Show Biz

“Bota ka ndryshuar përgjithmonë”/ Rita Ora jep mesazhin domethënës për të rinjtë dhe rrjetet sociale

Publikuar

-

Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare Rita Ora, ka folur së fundmi në Berlin, për vështirësitë e famës dhe komentet negative në rrjetet sociale.

Ajo ka pranuar se Instagrami nuk është jeta e vërtetë, dhe duhet t’i marrë me sportivitet të gjitha komentet negative që mund t’i shkruajnë.  Rita është shprehur se kur je i rrethuar nga njerëz që të duan të mirën dhe kur je i fortë, atëherë je në gjendje t’i ndash të dy botët.

‘Mendoj se bota ka ndryshuar përgjithmonë tani dhe jam me fat që kam jetuar dhe në një periudhë ku rrjetet sociale nuk kanë ekzistuar, dhe më vjen keq që fëmijët e sotëm nuk e njohin një pjesë të tillë.”-është shprehur mes të tjerash Rita. ‘Ndonjëherë thjesht duhet të ecësh me kohën dhe të kuptosh që nuk është jeta e vërtetë dhe duhet të mbash mend t’i ndash të dyja. Unë të paktën kështu e shoh.Gjatë rritjes më ka frymëzuar mami im, gjithmonë më ka bërë të ndihem e sigurt. Ajo gjithmonë më ka thënë që mund të jem çfarë të dua, dhe une e pyesja nëse mendonte se unë mund të bëhesha një Pop Star. Po, më thoshte ajo”, thote ajo.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Jo vetëm që u vonua por edhe…”/ Moderatorja i nxjerr të gjitha “të palarat” burrit

Publikuar

-

Nga

Moderatorja e njohur Julka Gramo është një ndër personazhet që për vite të tëra prezanton në radio. Së fundi Julka ka qenë e ftuar në emisionin “Ftesë në 5” ku dhe ka treguar më shumë detaje nga jeta private.

Moderatorja është nënë e dy fëmijëve Ian dhe Greg. Teksa flet për përditshmërinë e saj, Julka tregon se për shkak të nagazhimeve shpesh herë Andi Gramo mungon në momentet më të rëndësishme.

Ndër të tjera ajo tregon një nga momentet në studio: Kur mungon një nga prindërit pak më shpesh, nuk më duket okay që të largohet dhe prindi tjetër.

Kështu zgjedh që dikush të bëjë sakrificën, sepse edhe për Andin është sakrificë të qëndruarit larg, udhëtimet e shpeshta apo të mos qenit çdo ditë pranë fëmijëve. Kur Ian ka bërë një vjeç, Andi kishte një impenjim dhe nuk ka ardhur deri kur erdhi pjata e tretë e menusë dhe erdhi i veshur ashtu siç ishte, me tuta”, tregon Julka.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Këngëtarja shqiptare në kulmin e karrierës/ Këndon kolonën zanore të filmit të famshëm “Maleficent 2”

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka ndarë me ndjekësit një sukses tjetër në karrierën e saj. Pas publikimit të hitit më të fundit “Not 20 anymore”, Bebe Rexha ka zbuluar se ka kënduar për kolonën zanore të filmit të famshëm “Maleficent 2”, ku aktore kryesore është Angelina Jolie.

Kënga titullohet “You Can’t Stop The Girl” dhe i dedikohet fuqisë së gruas. “Maleficent” është një nga filmat më të suksesshëm dhe kjo është një arritje vërtetë e madhe në karrierën e Bebe Rexhës. “Maleficent 2”do të shfaqet në kinema më 18 tetor dhe është një vazhdim i filmit “Maleficent”, prodhim i vitit 2014.

Le të kujtojmë se Bebe Rexha ka qenë në qendër të vëmendjes për skandalin me foton nudo për 30 vjetorin e saj, e cila u komentua pafund në mediat e huaja.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Nuk është se kam dalë me tanga”/ Anxhela Peristeri flet për komentet negative të ndjekësve

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri është një nga personazhet më të dashura për publikun. Ajo ka publikuar klipin e saj të fundit “Shpirt i bukur”, i cili  ka korrur shumë sukses dhe është pëlqyer shumë nga njerëzit.

Përpos këngës ajo çka bëri më shumë bujë në mediat rozë ishte veshja e saj në klip. E veshur me të brendshme dhe një fustan nuse të zbuluar Anxhela u komentua pafund.

E ftuar tek Arjan Çani në Zonë e lirë Anxhela ka sqaruar dhe një herë se për të pamja në klip nuk kishte asgjë të ekzagjeruar.

“E ndrojtur nuk jam, nuk kam qenë ndonjëherë. Fustani është i pranueshëm, nuk është se kam dalë me tanga, mua nuk mu duk i ekzagjeruar. Fustani ishte gati, nuk është se ishte i prerë posaçërisht për mua, por ishte perfekt për klipin.  Ata që kanë një fjalë të keqe për të thënë do ta thonë patjetër.”/ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE