Connect with Us

“Nuk është e lehtë”/ Stefi Prifti marton vajzën, iu kërkon ndjesë miqve

Kryesore Show Biz

“Nuk është e lehtë”/ Stefi Prifti marton vajzën, iu kërkon ndjesë miqve

Publikuar

-

Këngëtari i serenatave Stefi Prifti ka ndarë me të gjithë miqtë dhe fansat e tij gëzimin që po marton vajzën, Maria Prifti.

Ai ka zbuluar disa fotot të ftesës së dasmës duke treguiar disa detaje më shumë për mbajtjen e ceremonisë martesore. Dasma do mbahet nё datёn 9 Shtator nё njё nga hotelet mё tё njohura tё Tiranёs. Postimim ai e ka shoqёruar me njё dedikim shumё tё ndjerё pёr tё bijёn dhe dasmёn e saj.

“Dhe vjen kjo dite…!

Per mua dhe familjen tone, data 9 Shtator eshte nje dite e shenuar dhe shume emocionale. Vajza ime Maria Prifti dhe dhendri yne Gezim Meta, kane vendosur te celebrohen dhe te martohen.

Nuk ka gje me te bukur per mua si baba! Per te qene i sinqerte me veten, me duhet te them, se nuk eshte aq e lehte.. Por, Jeta keshtu eshte..!

Babai dhe Nena te lindin dhe te ritin, shpesh me sakrifica dhe mundime, ndonjehere me pekuli dhe mundime..!

Por, vjen Princi i Kalter dhe te thote..: – tani vajzen e dua une…! Eh… kjo eshte jeta…! Ketu eshte bukuria dhe trashegimnia

Te me trashegohesh cupa e babjt! Jete te lumtur te uron babi! Sa i perket fteses per shoke e miq, qe duan te me urojne, sot eshte lajmerimi i pare qe une po bej edhe pse shume gazeta e portale kane shkruar paraprakisht…! I falenderoj te gjithe njerezit per urimet!

Falenderoj edhe te gjithe miqte dhe kompanite e biznesit te dasmave per dhuratat dhe vleresimin qe me kane bere. Vetem fale tyre une dhe familjet tona do te kemi mindesine te realizojme nje dasem dinjitoze. Zoti para!

Specifikisht, ne nje koment tjeter do i permend nje per nje te gjithe ata qe me jane gjendur prane dhe me kane vleresuar (ne disa raste dhe jashte parashikimeve te mia…)!

Mundesia ime per mbremjen e dasmes ne Hotel Plazza ishte e kufizuar, per faktin edhe pse dasma eshte e perbashket me krushqit e nderuar. Keshtu qe nuk dua te me merziten shume miq e shoke qe nuk munda tju bej ftese. Por, te gjithe ata qe duan te vine per nje vizite dhe per urim, une dhe familja ime do ju presin, diten e Shtune, dt 7 Shtator, thuajse gjithe diten dhe diten e Diel, dt 8 Shtator deri ne oren 14:00 kur Maria del nuse.

Poshte shtepise se vjehrres time, eshte nje lokal qe quhet FM Restorant. Natyrisht do te kemii edhe muzike..”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kryesore Show Biz

“Portale që ja punojnë vëllezërve të tyre”/ Lajmi “fake” i tërmetit, reagojnë ashpër Flor Binaj dhe Elton Deda

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme, një lajm “fake” që thonte se një tërmet me një magnitudë prej 6 ballësh në orën 23:30,  ngriti në këmbë gjithë Tiranën. Lajmi u përgënjeshtrua menjëherë nga kryeministri Edi Rama, ndërsa dy gazetarët u shoqëruan në polici. E gjithë situata shqetësoi mijëra qytetarë, mes të cilëve edhe aktorin Florian Binaj por edhe […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: