Connect with Us

“Do jem zëri i vajzës shqiptare”/ Alketa Vejsiu zbulon sa do të paguhet në Festivalin e RTSH-së

Kryesore Show Biz

“Do jem zëri i vajzës shqiptare”/ Alketa Vejsiu zbulon sa do të paguhet në Festivalin e RTSH-së

Publikuar

-

Moderatorja Alketa Vejsiu është një nga personazhet më të komentuara të ekranit. Ditën e sotme Alketa do të jetë e ftuar në emisionin Jo vetëm modë ku do të flasë për të gjitha projektet e saj.

Moderatorja ka treguar gjithashtu se do ta prezantojë e vetme Festivalin e RTSH. Alketa ka zbuluar se për këtë nuk do të marrë para.

“Po! Ne Festivalin e RTSH do paguhem ZERO LEKE! E kam vleresuar qe femije cdo qindarke qe kam fituar me mund dhe patjeter sa here qe punon ka kuptim kur merr nje shperblim ne fund, por kete Festival kam vendosur ta drejtoj per kenaqesi, per te gezuar njerezit, per te vleresuar muziken shqiptare, per nje enderr te vjeter te femijerise! Kam kerkuar vete te heq dore nga honorari dhe fondi qe do te shperblente punen time, do te perdoret per permirsimin e disa detajeve ne infrastrukturen e ketij Festivali! Buxheti i ketij projekti do te menaxhohet ne transparence te plote nga Drejtoret e Institucionit si gjithmone! Do te jem e para Vajze ne Historine e tij qe do ta drejtoj vetem dhe i jam mirnjohese RTSH aty ku nisa per here te pare punen ne moshen 12 vjecare ne Radio Tirana! Gjithmone ka qene nje prezantues burre me nje vajze te bukur ne krahe, asnjehere dy prezantues te vertete te afte ( per shijet e mia), sic edhe asnjehere nuk kane besuar 100% tek nje grua! Une do te jem zeri i vajzes shqiptare; premtoj qe do te impenjohem shume qe ta perfaqesoj denjesisht sic meriton🙏

Do te jete nje Festival Ndryshe! Shpresoj qe ato 3 nete te jene nje takim i bukur ne Vigjilje te Krishtlindjeve! Faleminderit Shqiperia❤️”, shkruan ndër të tjera Alketa në Instagram.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Pas koncertit do i kuptoni të gjitha”/ I shokon të gjithë, Capital T heq dorë nga muzika?

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme, një koncert gjigand u organizua në sheshin “Nënë Tereza” nga këngëtari shqiptar Capital T.

Në koncertin e tij të parë në Tiranë, Capital T vendosi të shfaqë dokumentarin për jetën e tij dhe muzikën.

Mes të tjerave ai fliste për herën e parë që kishte kënduar në kohën e luftës dhe kur kishte marrë mikrofonin në dorë vetëm 7-8 vjeç:

“Hera e parë që kam zënë mikrofonin me dorë ka qenë në kohën e luftës, viti ’99 këndonim si refugjatë. Ishim në një lokal dhe unë u afrova aty me një shoqen time për të kënduar, Isha 7-8 vjeç”, u shpreh ai.

Por pjesa më kulminante e dokumentarit ishte kur Capital T tha se mund të lërë ose jo muzikën.

“Edhe mund ta lë ose mund të mos e lë muzikën. Krejt pas koncertit kam për të thënë se çfarë kam për të bërë”, u shpreh Capital T duke i befasuar të gjithë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Shumë zili dhe urrejtje”/ Pas akuzave, reperja shqiptare përgjigjet me një deklaratë emocionuese

Publikuar

-

Nga

Reperja shqiptare Loredana Zefi, e cila tashmë veç hiteve të saj u bë e famshme edhe për skandalin e mashtrimit të një gruaje zviceriane, ka folur për herë të parë përmes një postimi në Instagram.

Në një rrëfim emocional, reperja shprehet se ka ndjerë shumë dashuri dhe urretje në të njëjtën kohë dhe se sot ndihet e lumtur dhe mirënjohëse:

“Kaq shumë gjëra kaluan gjatë këtij viti. Kam parë shumë të mira dhe shumë të këqija. Kam ndjerë shumë dashuri dhe shumë urrejtje. Kaq shumë zili dhe unë vazhdoj të qëndroj këtu dhe dua t’iu falënderoj ju për këtë. Nuk mund të flas shumë, por ju e shikoni gëzimin në fytyrën time. I urrej shkrimet emocionale, megjithatë ju betohem se ju dua. Faleminderit për çdo gjë”, ka shkruar reperja krahas një videoje te postuar në Instagram.

Këto fjalë me siguri u dedikohen fansave të saj por edhe të gjithë atyre zërave që janë përfolur së fundi, pas një sërë zhvillimesh të mira e të këqija në jetën e Loredanës, nga të qenit nënë, te akuzat për mashtrimin e çiftit zviceran që bënë shumë bujë muaj më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Jo vetëm që u vonua por edhe…”/ Moderatorja i nxjerr të gjitha “të palarat” burrit

Publikuar

-

Nga

Moderatorja e njohur Julka Gramo është një ndër personazhet që për vite të tëra prezanton në radio. Së fundi Julka ka qenë e ftuar në emisionin “Ftesë në 5” ku dhe ka treguar më shumë detaje nga jeta private.

Moderatorja është nënë e dy fëmijëve Ian dhe Greg. Teksa flet për përditshmërinë e saj, Julka tregon se për shkak të nagazhimeve shpesh herë Andi Gramo mungon në momentet më të rëndësishme.

Ndër të tjera ajo tregon një nga momentet në studio: Kur mungon një nga prindërit pak më shpesh, nuk më duket okay që të largohet dhe prindi tjetër.

Kështu zgjedh që dikush të bëjë sakrificën, sepse edhe për Andin është sakrificë të qëndruarit larg, udhëtimet e shpeshta apo të mos qenit çdo ditë pranë fëmijëve. Kur Ian ka bërë një vjeç, Andi kishte një impenjim dhe nuk ka ardhur deri kur erdhi pjata e tretë e menusë dhe erdhi i veshur ashtu siç ishte, me tuta”, tregon Julka.

LEXO TE PLOTE