Connect with Us

U duartrokit për 8 minuta rresht/ Zbuloni filmin që “rrëmbeu” çmimin e parë si filmi më i mirë

Kuriozitete

U duartrokit për 8 minuta rresht/ Zbuloni filmin që “rrëmbeu” çmimin e parë si filmi më i mirë

Publikuar

-

Filmi më i ri i “Joker” i cili në rol kryesor ka aktorin Joaquin Phoenix, së fundmi ka rrëmbyer “Luanin e Artë” në Festivalin e Venecias, si çmim vlerësues për filmin më të mirë.

Filmi, me regji nga Todd Phillips dhe me producent Bradley Cooper, rrëfen historinë e Arthur Fleck, një klloun i trishtë, tejet i trishtë nga Gotham. Arthur i kalon ditët duke u kujdesur për të ëmën e sëmurë dhe duke ëndërruar për momentin që do të bëhet komedian i famshëm.

Phoenix i jep një fytyrë krejt tjetër karakterit të vrazhdë të kllounit nga Gotham. Ky personazh është luajtur më parë nga Jared Leto në “Suicide Squad” dhe Heath Ledger tek “The Dark Knight”.

“Nuk ka film pa Joaquin Phoenix. Ai është luani me më shumë shkëlqim dhe mendje të hapur që njoh! Faleminderit që më besove mua bashkë me talentin tënd të jashtëzakonshëm!”- u shpreh, Phillips, regjisori i “Joker”.

Një çmim i tillë pritej që do të rrëmbehej nga ky film, i cili u duartrokit për 8 minuta rresht që pas premierës në Festivalin e Venecias.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE