Connect with Us

Eventi më i madh i këtij viti për Apple/ Ja çfarë pritet të sjellë kompania gjigante

Teknologji

Eventi më i madh i këtij viti për Apple/ Ja çfarë pritet të sjellë kompania gjigante

Publikuar

-

Të martën Apple do të mbajë një event të rëndësishëm dhe më të madhin për këtë vit.

Kompania gjigante do të prezantojë modelin më të ri të iPhones dhe Apple Watch-in e ri, si dhe shumë të tjera.

Ndryshimi më i madh që vjen në iPhone këtë vit futja e një sensori me tre kamera, i cili do t’i vendosë përballë njëri-tjetrit telefonat inteligjentë të Apple me rivalët e tyre Android.

Kjo kamerë e tretë ka shumë të ngjarë të jetë një aparat fotografik me kënd ultra të gjerë, si ai i gjetur në Galaxy S10 të Samsung, i cili ofron një fushë shikimi dukshëm më të gjerë.

Gjithashtu mund të mësojmë më shumë rreth shërbimit të TV me streaming që Apple fillimisht zbuloi në Mars, si dhe përditësimin e softuerit për iPhone, Mac dhe produkte të tjera.

Përshtatur nga CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Teknologji

Si asnjëherë më parë/ NASA zgjedh dy gra për të bërë udhëtimin e radhës në hapësirë

Publikuar

-

Nga

Christina Koch dhe Jessica Meir kanë lënë avionin e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar për të zëvendësuar një njësi të dështuar të kontrollit të energjisë. Ato qënruan përreth 5 orë e gjysmë duke zëvendësuar rregullatorin e energjisë me një rezervë. Zonja Koch kishte realizuar plot 4 udhëtime në hapësirë ndërsa zonja Meir ishte femra e 15 që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Instagram vjen me risi/ Ja si mund t’i ktheni kujtimet tuaja në këtë rrjet social

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, rrjeti social i dytë më i përdorur në botë, Instagram, hoqi opsionin “Following activity” ku askush nga ne s’mund të përgjojë dot më se ç’bëjnë miqtë tanë në Instagram. Jo vetëm kaq, por Instagram ka ndërmend të na surprizojë sërish me një tjetër opsion që po shtohet së fundmi. Bëhet fjalë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike, ja çfarë do ndodhë

Publikuar

-

Nga

Rrjeti i dytë social më i përdorur në botë, Instagram ka sjellë përsëri ndryshime për ndjekesit e tij, ku ka shtuar opsione të reja, si dhe janë hequr opsione të vjetra për të cilat me siguri do të mërziteni. Bëhet fjalë për “Following activity”, opsion të cilin s’do të mund ta përdorim më. Kjo do […]

LEXO TE PLOTE