Connect with Us

“Më dukej sikur isha me kancer”/ Lori Hoxha ndan me ndjekësit problemet e saj me ankthin

Kryesore Show Biz

“Më dukej sikur isha me kancer”/ Lori Hoxha ndan me ndjekësit problemet e saj me ankthin

Publikuar

-

Blogerja e njohur Lori Hoxha ka bërë një intervistë me ndjekësit e saj në Instagram, ku ka rrëfyer për simptomat e tmerrshme të ankthit.

Lori ka treguar se simptomat e para të kësaj sëmundje i ka patur që në vitin 2012 dhe po e ndan këtë eksperiencë për të këshilluar njerëzit që vuajnë nga e njëjta sëmundje.

“A keni simptoma të vërteta fizike? Kam pasur një presion në gjoks.”- i shkruan një ndjekëse Lori Hoxhës.

“PO!! Kjo gjë po më çmendtte. Ishte surreale se si diçka si ankthi mund të më lëndonte aq shumë dhe të më jepte edhe më shumë ankth, sepse sa herë që kisha një simptomë të re, mendoja se gjërat po bëheshin edhe më serioze. Do të listoj disa nga gjërat që kisha në mendje në ato momente: Probleme me frymëmarrjen, tmerre, shikim të turbullt, kisha shumë vapë ose shumë ftohtë, ndjesi të dridhurash, dhimbje koke, të vjella, më thahej goja, më merreshin mendt, dhimbje barku, dhimbje kyçesh, dhe 100 simptoma të ngjashme, aq sa isha e bindur se kisha sklerozë të theksuar/kancer/tumor në tru”- ka shkruar Lori Hoxha.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Momente emocionuese/ Dalin pamjet nga dasma luksoze e Bleros dhe Afronës

Publikuar

-

Nga

Këngëtari Blero Muharremi dhe modelja Afrona Dika kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë mbrëmjen e sotme.

Ata kanë zgjedhur bregdetin dhe perëndimin e diellit për tu betuar për dashuri të përjetshme.

Ndësra në sy bie ambienti i dekoruar me lule të bardha në hapësirë. Nusja shkoi drejt altarit e shoqëruar nga i ati, një moment ky tepër emocionues.

Blero u shoqërua nga princesha e tij Tara, vajza nga martesa e parë me Teutën.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Showbizi Online (@showbizi_online) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by revistawho.com (@revistawho) on

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“A është ditëlindja ime?”/ Shihni si e presin Taynën në New York

Publikuar

-

Nga

Tayna është një nga reperet shqiptare më të famshme dhe më të komentuara në mediat rozë. Këngët e saj janë më të dëgjuarat në kanalin muzikor Youtube dhe numëron rreth 1 milionë ndjekës në rrjetet sociale.

Duket se reperja nuk pëlqehet vetëm nga shqiptarët por edhe jashtë kufijve. Ditën e sotme reperja ka ndarë në instastory dhuratat e shumta që ka marrë nga fansat në Neë York.

“A është ditëlindja ime”, shkruan ajo në foton ku shihen dhurata të ndryshme.


LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

I thanë “po” njëri-tjetrit/ Blero dhe Afrona kurorëzohen në martesë

Publikuar

-

Nga

Për javë me radhë është folur për dasmën madhështore të këngëtarit Blero Muharremi dhe bashkëshortes së tij, Afrona Dika.

Në një perëndim shumë romantik të diellit Afrona dhe Blero kurorëzuan dashurinë e tyre 5 vjeçare në martesë.

Pranë detit dhe në ambientin e dekoruar me lule të bardha gjithçka duket si në përrallë.

Afrona kishte veshur një fustan të bardhë në stil princeshe, shoqëruar me një vello të gjatë. Ndërsa Blero kishte zgjedhur një kombinim bardhë e zi, duke hequr dorë nga kostumet klasike një ngjyrëshe.

LEXO TE PLOTE