Connect with Us

Përse meshkujt nuk duan të përdorin prezervativ?/ Këto janë 4 justifikimet më të zakoshme

Life Style

Përse meshkujt nuk duan të përdorin prezervativ?/ Këto janë 4 justifikimet më të zakoshme

Publikuar

-

Meshkujt përdorin shumë justifikime për të mos përdorur prezervativ kur kryejnë marrëdhënie seksuale.

Sa më shumë që ju pëlqen ai person, nëse ai përdor një nga këto justifikime për të mos vendosur prezervativ, ai po përpiqet t’ju mashtrojë për avantazhin e tij personal. Këto janë arsyetimet kryesore të përdorura nga burrat kur nuk duan të përdorin kondom:

1) Nuk gjej prezervativë që më përshtaten. Është shumë e vështirë të jesh para Rocco Siffredi-t, por më mirë i sigurt se sa i kënaqur.

2) Seksi pa prezervativ është më i mirë. A është më mirë të kesh SIDA ose të mbetesh shtatzënë që të kesh një ndjenjë më të mirë apo ndoshta është më mirë të mendosh para për shëndetin tënd? Ju as nuk duhet të mendoni se cili është zgjidhja më e mirë.

3) Rri e qetë, nuk kam sëmundje. Dhe besoni se kemi besim vetëm sepse ju e shprehni me gojë? Me një person që e thotë këtë, edhe nëse ai ka tre çertifikata mjekësore që e dëshmojnë si fakt nuk duhet besuar.

4) Unë jam alergjik ndaj lateksit. Nëse tashmë e dini që jeni alergjik ndaj lateksit, atëherë supozohet se keni blerë një nga shumë prezervativët e hipoalergjik dhe pa latex që ekzistojnë në treg.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE