Connect with Us

Tabutë që nuk duhet t’i thyeni kurrë në Gjermani/ Shihni listën me kujdes

Kuriozitete

Tabutë që nuk duhet t’i thyeni kurrë në Gjermani/ Shihni listën me kujdes

Publikuar

-

Zhvendosja në një vend tjetër të botës dhe përshtatja me njerëzit nuk është një detyrë e lehtë. Nëse vendosni të jetoni në Gjermani, duhet të dini praktikisht këto gjëra nëse doni të përshtateni sa më shpejt me njerëzit.

Kjo është lista e gjërave që nuk duhet t’i bëni kurrë me gjermanët.

1-Mos harroni kontaktin me sytë. Për ta është e rëndësishme t’i shikoni në sy kur flisni ose kur i përshëndetni.

2-T’i uroni dikujt ditëlindjen një ditë para ditës së madhe.

3-Të vishni kostumin e banjos në sauna

4-Të ecësh në korsinë e biçikletave

5-Të bësh shumë zhurmë të dielave

6-Nuk duhet të flasësh për pushimet tuaja

7-T’iu thërrasësh njerëzve në emër.

8-Të injorosh njerëzit në ashensor

9-Mënyra se si duhet të trokisni në derë, jo me pëllëmbë por me trokitje.

Përshtatur nga CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: