Connect with Us

3 përbërësit “çudibërës” që largojnë qimet e fytyrës/ Receta është kaq e thjeshtë

Life Style

3 përbërësit “çudibërës” që largojnë qimet e fytyrës/ Receta është kaq e thjeshtë

Publikuar

-

Për shumë njerëz qimet e fytyrës janë një problem shqetësues. Përveç qendrave estetike dhe heqja e tyre me lazer që mund të kushtojnë shumë ekziston një recetë e thjeshtë me vetëm 3 përbërës.

Përbërësit:

2 lugë çaji mjaltë

1 lugë çaji pastë bollguri

2 lugë çaji lëng limoni

Përgatitja:

1-Përzieni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në zonën ku doni të hiqni qimet;

2-Lejeni përzierjen për 15 minuta;

3-Pas kësaj, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë;

4-Më pas, aplikoni kremin e fytyrës;

Përsëriteni këtë proces 2-3 herë në javë dhe, pas një muaji, qimet do të largohen përgjithmonë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE