Connect with Us

Google rikujton punonjësit të paraqesin raportin me ankesat e tyre në punë

Teknologji

Google rikujton punonjësit të paraqesin raportin me ankesat e tyre në punë

Publikuar

-

Google i është thënë të kujtojë punëtorët se kanë të drejtë të ankohen për punën dhe kushtet e tyre.

Lejimi i stafit të  dinë sa më shumë për të drejtat e tyre është pjesë e marrëveshjes që Google ka arritur me Bordin Kombëtar të Marrëdhënieve të Punës të SHBA.

Google ishte në bisedime me rregullatorin para se stafi të paraqiste raportin me ankesat e tyre.

Në fund të vitit 2018, punëtorët e Google protestuan për mënyrën e trajtimit të raporteve të ngacmimit seksual nga menaxherët e vjetër.

Sipas marrëveshjes, Google do të postojë njoftime duke i thënë stafit se ata mund të flasin hapur për punën dhe janë të lirë të bëjnë presion për përmirësime në pagesa dhe siguri në vendin e punës. Duhet të theksojë gjithashtu se nuk do të hakmerret ndaj stafit nëse flasin.

Përshtatur nga CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: