Connect with Us

Lundron përreth 245 ditë në vit në 51 vende të botës/ Kjo është anija që synon të thyejë rekorde

Kuriozitete

Lundron përreth 245 ditë në vit në 51 vende të botës/ Kjo është anija që synon të thyejë rekorde

Publikuar

-

Lundron përreth 245 ditë në vit në 51 vende të botës/ Kjo është anija që synon të thyejë rekorde

Viking Cruises po përpiqet të vendosë rekordin për lundrimet më të gjata të pasagjerëve në botë, me anijen e tij Viking Sun.

“Lundrimi i tij i fundit botëror”, i cili ka startuar në 31 gusht nga Londra, do të kalojë gjithsej 245 ditë duke vizituar 51 vende në gjashtë kontinente.

Destinacionet përfshijnë Brazilin, Vietnamin dhe Tasmania. Biletat për lundrim kushtojnë mbi 90,000 dollarë për person. Linja e lundrimit po përdor anijen e saj Viking Sun për të vendosur një rekord të ri.

Anija do të kthehet në Londër vitin e ardhshëm./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

FOTO-Aktori që bëri histori në kinematografi/ Zbuloni 12 fakte interesante rreth Joaquin Phoenix

Publikuar

-

Nga

Bërja e një filmi kërkon një ekuipazh të kualifikuar, të paktën një duzinë njerëzish të përbërë nga një drejtor dhe një ekip prodhimi. Janë ato që i bëjnë tregimet prekëse ,një realitet në ekran. Sidoqoftë, ka disa filma në të cilët puna e aktorëve kryesorë spikatet në atë mënyrë që duket se suksesi i filmit […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Zbuloni “sekretin” si të qëroni një shegë në mënyrën perfekte

Publikuar

-

Nga

A e dini se i keni qëruar shegët gjithnjë gabim? Kjo video që do e shikoni më poshtë do t’jua vërtetojë. Videoja e cila ka marrë 3 milionë klikime dhe është shpërndarë me mijëra herë,  tregon sesi mund të hapësh një shegë në më pak se një minutë ‘çmendur” internetin. Në disa pamje te postuara […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO-Shpikja më e “pështirë” në botë/ Krijohet mbrojtëse telefoni me lëkurë njeriu

Publikuar

-

Nga

Jeni në vështirësi dhe nuk po gjeni një mbajtëse telefoni të duhur për ju? Mbase kjo është zgjidhja e duhur. Mund të duket paksa e çuditshme, por kjo është pikërisht ajo që ka bërë Marc Teyssier dhe kolegët e tij. Ata kanë krijuar lëkurë artificiale për celularë, edhe pse artificiale lëkura e krijuar është shumë […]

LEXO TE PLOTE