Connect with Us

Tualeti prej floriri vidhet në Pallatin Blenheim

Kuriozitete

Tualeti prej floriri vidhet në Pallatin Blenheim

Publikuar

-

Një tualet floriri 18 karatësh është vjedhur gjatë natës në Pallatin Blenheim.

“Një bandë ka hyrë në pallatin e Oksfordshire rreth orës  04:50 dhe ka vjedhur veprën e artit”, ka raportuar policia e Thames Valley.

Tualeti i punës, me titull “Amerika”, të cilin vizitorët ishin ftuar ta përdorin, nuk është gjetur ende.

Për këtë akt është arrestuar një burrë 66 vjeçar.

“Vjedhja shkaktoi “dëme të mëdha dhe shumë zhurmë” sepse tualeti ndodhej brenda ndërtesës”, tha policia.

Ky tualet prej floriri ishte pjesë e një ekspozite të artistit konceptual italian Maurizio Cattelan që u hap të enjten.

Përshtatur nga CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

“Fytyra jote është e padëshirueshme”/ Instagrami fshin imazhin e modeles

Publikuar

-

Nga

Instagrami ka refuzuar foton e një modelja që kishte një sëmundje të lëkurës e cila bënte që fytyra e saj të dukej me njolla të kuqe. Lex Gillies ngarkoi foton për ta shpërndarë në rrjetet sociale dhe faqja e fshiu menjëherë imazhin e saj. Fotografia e realizuar nga Sophie Harris Taylor bënte pjesë tek ajo […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbani frymën më gjatë nën ujë/ Një praktikë e thjeshtë për të gjithë adhuruesit e notit

Publikuar

-

Nga

Noti ësht ënjë sport argëtues por duhet të mësoni të mbani sa më shumë frymën. Në teori kjo mund të duket një gjë shumë e lehtë por praktika është e vështirë dhe do shumë përgatitje. Ekzistojnë metoda speciale që mund të të ndihmojnë ta mbash frymën më gjatë dhe  ndërkohë të jesh të ndihesh i […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Flinte në stolat e parkut/ Influencuesja e Instagramit rrëfen si arriti të bëjë jetën që ëndërronte

Publikuar

-

Nga

Pothuajse një vit më parë Safarii jetonte në makinën e saj dhe flinte në stolat e një parku. Ajo punonte si një striptiste në një klub nate por paratë që fitonte nuk i dilnin për për të siguruar jetesën. Pas një viti ajo fitonte rreth 100.000 dollarë dhe po jeton në apartamnetin e saj. Këto […]

LEXO TE PLOTE