Connect with Us

Tualeti prej floriri vidhet në Pallatin Blenheim

Kuriozitete

Tualeti prej floriri vidhet në Pallatin Blenheim

Publikuar

-

Një tualet floriri 18 karatësh është vjedhur gjatë natës në Pallatin Blenheim.

“Një bandë ka hyrë në pallatin e Oksfordshire rreth orës  04:50 dhe ka vjedhur veprën e artit”, ka raportuar policia e Thames Valley.

Tualeti i punës, me titull “Amerika”, të cilin vizitorët ishin ftuar ta përdorin, nuk është gjetur ende.

Për këtë akt është arrestuar një burrë 66 vjeçar.

“Vjedhja shkaktoi “dëme të mëdha dhe shumë zhurmë” sepse tualeti ndodhej brenda ndërtesës”, tha policia.

Ky tualet prej floriri ishte pjesë e një ekspozite të artistit konceptual italian Maurizio Cattelan që u hap të enjten.

Përshtatur nga CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

VIDEO- Njihet si një ndër vendet më pasura në botë/ Por të flasësh për paratë është tabu

Publikuar

-

Nga

Nëse takojmë një person pyetja e parë pas shëndetit është për punën. Gjatë bisedës bëhemi më shumë kuriozë të dimë për rrogën. Por kjo është një pyetje që në një shtet si Suedia është tabu të pyesësh dikë sa paguhesh. Suedezët nuk e bëjnë kurrë një pyetje të tillë pasi për ta është një gjest […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Emocione dhe argëtim/ Njihuni me 4 shenjat e horoskopit me të dashura dhe argëtuese

Publikuar

-

Nga

Virgjëresha Ju mund të habiteni kur dëgjoni që një shenjë e zodiakut e rezervuar si Virgjëresha është në këtë listë, por është pikërisht kjo modesti që i bën njerëzit ta anashkalojnë. Virgjëreshat fshehin një pjesë të personalitetit të tyre kompleks. Problemi kryesor i një Virgjëreshë është se ndrojtja e tyre nuk i lejon ata të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Tolerojini ose hiqni dorë përfundimisht/ Zbuloni 3 shenjat më kokëfortë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Kjo shenjë e zodiakut është më e guximshme, dhe këtë mund ta shihni me sjelljen e tyre të përditshme. Ata do të bëjnë gjëra sipas asaj që mendojnë, dhe nuk do të dëgjojnë mendimin e askujt. Nëse doni të diskutoni disa gjëra me ta, ata do të bëjnë sikur ata po ju dëgjojnë, por […]

LEXO TE PLOTE