Connect with Us

“Isha e re dhe e papjekur”/ 38 vjeçarja “braktis” punën si punonjëse seksi, kandidon për kryebashkiake

Kryesore Show Biz

“Isha e re dhe e papjekur”/ 38 vjeçarja “braktis” punën si punonjëse seksi, kandidon për kryebashkiake

Publikuar

-

Profesionet e saj deri më tani janë të ndryshme. Nga një ish-punonjëse seksi, në një spikere që lexonte lajmet me dekoltenë jashtë, e tek një organizatore dasmash, ku dikur ajo vraponte e veshur me bikini në fushat e regbisë tashmë 38 vjeçarja Lisa Lewis synon të bëhet kryebashkiake e Hamiltonit, në Zelandën e Re.

Ajo kandidoi edhe në vitin 2010 për qytetin e 3-të më të madh në Zelandën e Re dhe mori më pak se 12 mijë vota se fituesja e atëhershme Julie Hardaker.

Lewis është shprehur:

Në 2010-ën nuk u përpoqa sa duhej. Isha e re dhe e papjekur. Në moshën 30-vjeçare më dukej vetja shumë e re për t’u bërë kryetare bashkie, ndërsa tani që jam 38 jam pjekur shumë dhe kamë mësuar nga eksperiencat e mia në jetë, përfshirë këtu edhe ato më të çmendurat.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: