Connect with Us

I dha për të ngrënë falas/ Cristiano Ronaldo në kërkim të punonjëses së McDonalds

Kryesore Show Biz

I dha për të ngrënë falas/ Cristiano Ronaldo në kërkim të punonjëses së McDonalds

Publikuar

-

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë ku ka rrëfyer të gjitha vështirësitë që i është dashur të kalojë në fëmijëri.

Një nga momementet që i ka mbetur futbollistit në mendje nga fëmijëria e tij është kur një punonjëse e McDonalds i kishte dhënë për të ngrënë falas.

Ai ishte vetëm 12 vjeç dhe shumë i varfër. Ai tha se një grua që punonte në McDonald’s e kishte ndihmuar në atë kohë, dhe do të dëshironte ta gjente sot.

“Ne ishim të urritur. Kishim një McDonald’s ngjitur me stadiumin, trokitëm te dera dhe kërkuam të na jepnin ndonjë hamburger. Aty ishte gjithmonë Edna me dy vajza të tjera. Nuk i kam gjetur dot më”.

“Kam pyetur njerëzit në Portugali. McDonald’s është mbyllur por shpresoj që kjo intervistë do të ndihmojë për t’i gjetur”, tha futbollisti 34-vjeçar i Juventus. “Dua t’i ftoj në Torino ose Lisbonë, sepse kam diçka edhe unë për t’i dhënë”, shtoi ai.

Ronaldo nuk e pati të lehtë rininë e tij. I pyetur për djalin ai tha se do që “të vuaj” pak edhe ai siç ka vajtur i ati.

“Kjo gjeneratë, e ka gjithçka të lehtë. Ata kanë kompjutera. Nuk kanë nevojë të sakrifikojnë asgjë për të marrë atë që duan”.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: