Connect with Us

“Gjëja më e mirë në botë”/ Rita Ora publikon videon që po bën xhiron në rrjetet sociale

Kryesore Show Biz

“Gjëja më e mirë në botë”/ Rita Ora publikon videon që po bën xhiron në rrjetet sociale

Publikuar

-

Këngëtaret e famshme shqiptare po tregojnë në mbrë botën që janë krenare për origjinën e tyre. Ndër to mund të përmendim emra si: Rita Ora, Bebe Rexha, Dua Lipa, Ava Max si dhe Era Istrefi.

Edhe pse prej vitesh jetojnë dhe kanë lindur në Mbretërinë e Bashkuar prap nuk e kanë harruar gjuhën mëmë.

Rita Ora e ka vërtetuar me një video të publikuar së fundmi. Këngëtarja ka ripostuar në ‘Instagram’ një video të publikuar nga fansat e saj, në të cilën Rita shihet duke komunikuar shqip me një djalë të vogël. Përkrah imazheve fansat e saj kanë shkruar: “Rita duke folur shqip me fëmijët shqiptarë është gjëja ime e preferuar në këtë botë”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ritaorabelgium on

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: