Connect with Us

Huawei bën ndryshimin drastik/ Ja çfarë do të ndodhë me aplikacionet

Teknologji

Huawei bën ndryshimin drastik/ Ja çfarë do të ndodhë me aplikacionet

Publikuar

-

Huawei ka lançuar smartfonët më të rinj të cilët shumë prej programeve nuk i kanë të instaluar. Mate 30 dhe Mate 30 Pro kanë mungesë të aplikacioneve si Youtube, Google Maps dhe Gmail, midis tyre edhe softuerë të tjerë.

Ato gjithashtu nuk përmbajnë Google Play Store të cilin e ka të instaluar çdo lloj smartfoni. Por për këtë pjesë kanë menduar që të krijonë një dyqan që i përket firmës Huawei.

Një zëdhënës i firmës kineze ka treguar për BBC se Facebook, Instagram dhe What’s up do të jenë të disponueshëm në dyqanin e vetë Huaëeit i cili do të quhet Galeria e aplikacioneve të Huawei.

Ai gjithashtu tregoi se është krijuar një mënyrë që të gjithë ikonat e këtyre aplikacioneve do të dalin në pjesën anësire të telefonit dhe se stafi i dyqnit do t’iu shpjegonte klientëve se si funksionon kjo.

E pavërsisht këtyre sqarimeve duket se nuk do të ketë kaq shumë interes në blerjen e tij pasi këto aplikacione nuk do të mund të funksionojnë mirë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

“Fytyra jote është e padëshirueshme”/ Instagrami fshin imazhin e modeles

Publikuar

-

Nga

Instagrami ka refuzuar foton e një modelja që kishte një sëmundje të lëkurës e cila bënte që fytyra e saj të dukej me njolla të kuqe. Lex Gillies ngarkoi foton për ta shpërndarë në rrjetet sociale dhe faqja e fshiu menjëherë imazhin e saj. Fotografia e realizuar nga Sophie Harris Taylor bënte pjesë tek ajo […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Tinder shton butonin që po përhap “panik”/ Kujdes kur dilni me dikë dhe përdorni aplikacionin

Publikuar

-

Nga

Tinder shton “butonin panikues” që lejon ndjekësit të njoftojnë policinë nëse ndiehn në rrezik gjatë një takimi. Ky buton do të jetë i disponueshëm në US në 28 Janar. Tinder do të njoftojë se kur do të jetë i disponueshëm edhe në shtete të tjera. Firma ka bashkëpunuar me aplikacionin e sigurisë Noonlight për të […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Sfida më e re në rrjet/ Fotot që fiksuan personazhet e famshme

Publikuar

-

Nga

Një sfidë e re po qarkullon në rrjetet sociale dhe të parët që janë bërë pjesë e saj kanë qenë personazhet e famshme të huaj dhe shqiptarë. E para që e nisi këtë sfidë ishte Dolly Parton dhe u pasua nga Naomi Campbell, Ellen, Donatella Versace apo edhe moderatorja shqiptare Rudina Magjistari. Ajo postoi një […]

LEXO TE PLOTE