Connect with Us

Huawei bën ndryshimin drastik/ Ja çfarë do të ndodhë me aplikacionet

Teknologji

Huawei bën ndryshimin drastik/ Ja çfarë do të ndodhë me aplikacionet

Publikuar

-

Huawei ka lançuar smartfonët më të rinj të cilët shumë prej programeve nuk i kanë të instaluar. Mate 30 dhe Mate 30 Pro kanë mungesë të aplikacioneve si Youtube, Google Maps dhe Gmail, midis tyre edhe softuerë të tjerë.

Ato gjithashtu nuk përmbajnë Google Play Store të cilin e ka të instaluar çdo lloj smartfoni. Por për këtë pjesë kanë menduar që të krijonë një dyqan që i përket firmës Huawei.

Një zëdhënës i firmës kineze ka treguar për BBC se Facebook, Instagram dhe What’s up do të jenë të disponueshëm në dyqanin e vetë Huaëeit i cili do të quhet Galeria e aplikacioneve të Huawei.

Ai gjithashtu tregoi se është krijuar një mënyrë që të gjithë ikonat e këtyre aplikacioneve do të dalin në pjesën anësire të telefonit dhe se stafi i dyqnit do t’iu shpjegonte klientëve se si funksionon kjo.

E pavërsisht këtyre sqarimeve duket se nuk do të ketë kaq shumë interes në blerjen e tij pasi këto aplikacione nuk do të mund të funksionojnë mirë./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Teknologji

Si asnjëherë më parë/ NASA zgjedh dy gra për të bërë udhëtimin e radhës në hapësirë

Publikuar

-

Nga

Christina Koch dhe Jessica Meir kanë lënë avionin e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar për të zëvendësuar një njësi të dështuar të kontrollit të energjisë. Ato qënruan përreth 5 orë e gjysmë duke zëvendësuar rregullatorin e energjisë me një rezervë. Zonja Koch kishte realizuar plot 4 udhëtime në hapësirë ndërsa zonja Meir ishte femra e 15 që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Instagram vjen me risi/ Ja si mund t’i ktheni kujtimet tuaja në këtë rrjet social

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, rrjeti social i dytë më i përdorur në botë, Instagram, hoqi opsionin “Following activity” ku askush nga ne s’mund të përgjojë dot më se ç’bëjnë miqtë tanë në Instagram. Jo vetëm kaq, por Instagram ka ndërmend të na surprizojë sërish me një tjetër opsion që po shtohet së fundmi. Bëhet fjalë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike, ja çfarë do ndodhë

Publikuar

-

Nga

Rrjeti i dytë social më i përdorur në botë, Instagram ka sjellë përsëri ndryshime për ndjekesit e tij, ku ka shtuar opsione të reja, si dhe janë hequr opsione të vjetra për të cilat me siguri do të mërziteni. Bëhet fjalë për “Following activity”, opsion të cilin s’do të mund ta përdorim më. Kjo do […]

LEXO TE PLOTE